musudarzelis

ARCHYVO SUVESTINĖ
2021 m. gruodžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Lap    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kaip vertinante mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunama ... Kraunama ...

TARPTAUTINIS PREVENCINIS PROJEKTAS „KNYGOS SAVAITĖ“

„Mano darželio pasaka“
„Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga.
Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę“.
(Astrida Lindgren).

2020 m. kovo 2-6 d. vyko Tarptautinis projektas „Knygos savaitė“ skirtas Europos logopedo dienai paminėti. Projektą iniciavo Kauno lopšelio-darželio „Rasytė“ logopedė ekspertė Eglė Žičkuvienė. Projektą kuravo KPKC metodininkė Valerija Segalovičienė. Projekto renginius organizavo virš 80 ikimokyklinio/priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir specialiojo ugdymo įstaigų iš Vokietijos, Airijos, Baltarusijos, 48 Lietuvos miestų ir rajonų įstaigos bei 33 įstaigos iš Kauno miesto ir rajono.
Kauno lopšelio-darželio „Rasytė“ bendruomenė kovo 2 d. nuo pat ryto „apsiginklavusi“ knygomis skubėjo į darželį. Aktų salėje susirinko visų įstaigos grupių vaikai, nešini knygomis, pasipuošę knygų veikėjų drabužiais ir atributika. Visus pasitiko puikiai nusiteikusi Merė Popins, kuri pristatė vaikams knygų atsiradimo istoriją, knygų ir pasakų svarbą vaikų ir suaugusiųjų gyvenime. Vaikai, kartu su auklėtojomis, spėliojo knygų veikėjus. Renginį vainikavo puiki, smagi, linksma Kakės Makės Šėlsmo dainelė.
Visą savaitę grupėse veikė „Kūrybinė knygų laboratorija“, kuriose vaikai atrado nepaprastą pasakų ir knygų pasaulį, išmoko tausoti ir saugoti knygas. Susipažino su spaustuvės darbais žiūrėdami filmuką ,,Knygos kelias”. Vaikai kūrė mažyčius meno stebuklus – skirtukus knygoms.
Muzikos vadovė su vaikais dainavo dainas apie knygeles ir jų veikėjus. Auklėtojos, auklėtojų padėjėjos ir vaikai grupėse aptarinėjo knygas, gamino knygoms skirtukus ir tvarkė senas, suplyšusias knygas. Keliose grupėse vyko ir tėvų savanorystės veiklos, kurių metu buvo kalbama apie knygas ir gaminami skirtukai.
Kūno kultūros užsiėmimuose buvo derinamas judesys su piešimu. Atlikus tam tikrus pratimus, vaikai turėjo piešti lėktuvo detales pagal knygos pavyzdį.
Psichologė su vaikais gamino emocijų knygas.
Logopedė priešmokyklinėse ir vyresnėse ikimokyklinėse grupėse supažindino vaikus su Brailio raštu ir gamino skirtukus, papuoštus vaikų vardais parašytais Brailio raštu.
Knygas aptarinėjo ir pristatė ne tik vaikai, bet ir administracija, švietimo pagalbos specialistai, auklėtojos bei auklėtojų padėjėjos. Logopedės kabinete vyko knygų aptarimai, pristatymai, sprendėme kryžiažodžius, pasikeitėme knygomis.
Visose įstaigos erdvėse vyko knygų skirtukų parodos.
Tai linksmas, darbingas ir smagus projektas, kuris motyvuoja vaikus ir suaugusiuosius draugauti su knyga !
Tad pasėkime mažųjų širdyse meilės knygai sėklą, kad užaugę jos vaisiai džiugintų ir maloniai stebintų.
Paruošė auklėtoja Vaida Stankevičiūtė ir logopedė Eglė Žičkuvienė
2020 m. kovo 6 d.
Kaunas

Projektų dalyvių akimirkas galite pamatyti Facebook’o profilyje