Menu Close

“Sveika mokykla”

Sveikatos stiprinimo programa 2023-2027 metams Peržiūrėti dokumentą


Nuoroda į Sveikatos mokymo ir ligų prevencinį puslapį  http://www.smlpc.lt


Sveikatą stiprinančios mokyklos dokumentai.  Peržiūrėti dokumentus

Kauno lopšelyje-darželyje „Rasytė“ sveikatos stiprinimo programa  skirta ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams, įstaigos darbuotojams, tėvams (globėjams) bei kt. šeimos nariams, grindžiama gyvenimo įgūdžių formavimu ir kompetencijos vystymu, kiekybiniais ir kokybiniais veiklos pokyčiais, stiprinant vaiko sveikatą, ugdant gebėjimus atsispirti neigiamai aplinkos įtakai. Skaityti plačiau

Kauno lopšelyje-darželyje „Rasytė“ sveikatos stiprinimo programa  skirta ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams, įstaigos darbuotojams, tėvams (globėjams) bei kt. šeimos nariams, grindžiama gyvenimo įgūdžių formavimu ir kompetencijos vystymu, kiekybiniais ir kokybiniais veiklos pokyčiais, stiprinant vaiko sveikatą, ugdant gebėjimus atsispirti neigiamai aplinkos įtakai. Į programos įgyvendinimą įtraukti socialiniai partneriai: Kauno m.  ikimokyklinės įstaigos, Birštono vaikų l-d. „Vyturėlis“, Tado Ivanausko progimnazija, Kauno m. savivaldybės visuomenės Sveikatos biuras, odontologinė klinika „Neodenta“, respublikinė ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacija „Sveikatos želmenėliai“, RIUKKPA (respublikinė ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija), Lietuvos olimpiečių asociacija, Kauno buriavimo mokykla „Bangpūtys“, Kauno krepšinio mokykla „Tornadas“, sporto klubas „Titanas“, supervaikų klubas ir kt.


Kauno lopšelio -darželio “Rasytė” projektas “Sveikatiada-21”

2021 m. tiklslas, įgyvendinant sveikatos stiprinimo programą, propaguoti  sveikos mitybos įgūdžius.  Mokytojai parengė sveikatingumo projektus:   “Augu sveikas kaip ridikas” (“Karlsono mažylių” gr.), “Sveikai valgau ir judu, nes sveikatą branginu” (“Žiogelių” gr.), “Vaisiai ir daržovės- mūsų draugai” (“Peliukų” gr.), “Sveikos mitybos daigeliai lopšelio grupėje” (“Ančiukai”, “Boružiukai”, “Pelėdžiukai”), “Pažinkime vaistinguosius augalus” (“Lapiukų” gr. ), “Aš valgau sveikai, o tu?” (Bendras tarptautinis projektas “Nykštukų”, “Meškučių” gr. su skandinavais),  “Nykštukai ir “Meškučiai” dalinasi receptais” .

Į darželio projektą “Sveikatiada”, kurį iniciavo “Voveriukų” ir “Kiškučių” gr. kamanda įsitraukė visa bendruomenė.

Projekto aktualumas. Daržovių trūkumas yra viena iš pagrindinių klaidų, pastebimų vaikų mityboje. Pasaulio sveikatos organizacija nurodo, kad daržovės yra ypatingai svarbus vitaminų, mineralų ir celiuliozės šaltinis. Visi šie elementai yra itin svarbūs statant vaikų imunitetą, kovojant su infekcijomis, ir aprūpinant jauną organizmą reikiamu kiekiu energijos. Deja, vaikai dažnai yra linkę sveiką maistą iškeisti į saldumynus. Todėl svarbus vaikų švietimas apie sveikos mitybos vartojimą bei teisingų mitybos įpročių formavimą. Vaikus itin sunku įkalbėti išbandyti naujus skonius ar konsistencijas. Todėl reikia ieškoti būdų ir formų, kaip kuo anksčiau išspręsti augančio žmogaus mitybos problemas. STEAM veiklos, stebėjimai  ir eksperimentai paskatins ugdytinius pamėgti sveiką maistą (daržoves, vaisius ir t.t).

Keletas projektinių veiklų akimirkų:

“Meškučių” veikla “Sveikas ar nelabai sveikas maistas”   “Žiogelių” sveika lėkštė “Sveikatiados” projektui.

May be an image of vaikas, maisto ir viduje                      May be an image of 1 asmuo, vaikas, sitting ir viduje

“Kiškučių” sveikasis krepšelis                                                      “Lapiukų” veikla “Sveikatiada” projektui

May be an image of maisto           May be an image of 5 žmonės ir viduje

Skip to content