musudarzelis

ARCHYVO SUVESTINĖ
2019 m. gruodžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Lap    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Kaip vertinante mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunama ... Kraunama ...

“PELIUKUS” APLANKĖ BARBOROS MAMA

Pažadinus, kas buvo užmigdyta patekėjo rytą. Velykų saulė patekėjo rytą. Prikėlė žolę, medį, plukės žiedą. Ir vis toliau per dangų rieda. Smagiausia laukiant šventės – pasiruošimas jai. Ir niekas švenčių taip nelaukia, kaip vaikai. Atvelykis – diena, skirta mažiesiems kiaušinius ridenti, daužyti. Ypač smagu, jei dar galima šventinę nuotaiką kurti patiems.

     Tapyba ant vandens ramina mintis, išlaisvina jausmus, skatina kūrybiškumą, gerina emocinę ir fizinę sveikatą, veikia atpalaiduojančiai. Piešimas ant vandens lavina susitelkimą ir ugdo pasitikėjimą savimi.

     Balandžio 25 dieną “Peliukų” grupėje atsidarė “kūrybinės dirbtuvėlės”. Svečiavosi Barboros mama Inga, nešina priemonėmis kiaušiniams marginti kitaip. Kiaušinių marginimo būdų yra įvairių. Vaikai pasiskirstė į dvi grupes. Viena komanda aplikavo margučius dažų liejimo ant vandens paviršiaus technika, kita specialiomis kreidelėmis ir trafaretu. Vėliau komandos apsikeitė. Naudojami gamtiniai dažai, ištaškomas norimų spalvų fonas, kuris panašus į marmuro raštą (medinio iešmo pagalba formuojamas įvairus raštas), o gautas piešinys nuo vandens perkeliamas ant kiaušinių. Kita komanda spalvino kiaušinio trafaretą kreidelėmis (pilnai padengdami kiaušinį),vėliau puošė jį trafareto pagalba įvairiais raštais. Patys bandydami dažyti ir marginti velykaičius, vaikai greičiau perpranta šio meno paslaptis. Margučių grožis, kaip profesionalų liaudies meistrų. Vaikai grožėjosi vieni kitų margučiais. Pasisemti teigiamų emocijų ir gauti nepakartojamus kūrinius daugumai pavyko stebėtinai lengvai ir iš pirmo karto. Piešinys kaskart pavykdavo meniškas, savaip gražus. Emocijos liejosi per kraštus.

    Edukacijos pabaigoje Barborytės mama “Peliukus” apdovanojo saldžiomis Velykės dovanėlėmis. Smagu buvo žiūrėti, kaip mažos rankutės kūrė stebuklingus piešinius, kurie buvo tokie nuostabūs, jog negalėjai patikėti, jog tai ne menininko darbas.

    Nuoširdus AČIŪ Baboros mamai Ingai už puikią progą išlaisvinti kūrybinį polėkį ir galimybę patirti naujų įspūdžių, išbandyti unikalų tapymo ant vandens meną, vaikučiams atrasti savyje menininko gyslelę.

115

Informacija ir nuotraukos ikimokyklinio ugdymo mokytojos Vaidos Stankevičiūtės