musudarzelis

ARCHYVO SUVESTINĖ
2020 m. birželio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Geg    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Kaip vertinante mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunama ... Kraunama ...

Kodėl reikia plauti rankas?

      Atšalus orams netruksi peršalti. O jau tada ir kosulys, ir čiaudulys, ir sloga užklumpa. Dauguma sako, kad čiaudint reikia prisidengti ranka burną. Bet ar tai sulaikys mikrobų plitimą?

     Visuomenės sveikatos specialistė Renata sako, kad geriausiai čiaudyti į alkūnę, nes seilių lašeliai patekę ant rankų toliau perduodami lytėjimo būdu. Taigi, rankas visada būtina plauti labai atsakingai. Renata panoro patikrinti, ar ,,karlsoniukai“ gerai plaunasi rankytes. Pabarsčiusi ,,žibančių“ miltelių vaikams ant rankyčių ji rodė, kaip šie milteliai žiba ,,stebuklingo“ prožektoriaus šviesoje. Po to vaikams reikėjo taip švariai nusiplauti rankytes, kad apšvietus prožektoriumi nebūtų matyti nė kruopelės žibančių miltelių.

    ,,Tikri šaunuoliai, gerai nusiplovėte rankytes“, –  pagyrė vaikus Renata,  prieš tai patikrinusi delniukus prožektoriumi.

    ,,O kada reikia plauti rankas?“ – paklausė vaikų sveikatos specialistė.

    ,,Atsikėlus, prieš valgį, po tualeto, kai paglostai gyvūną, grįžus iš lauko, kai skaičiuoji pinigus“, – vienas po kito vardino vaikai.

     Dėkojame sveikatos specialistei Renatai, atkreipusiai vaikų dėmesį į kasdieninį  higienos įgūdžių ugdymąsi priešmokykliniame amžiuje.

collage_photocat

                                       Informacija ir nuotraukų koliažas priešmokyklinio ugdymo mokytojos A.Domanaitienės