musudarzelis

ARCHYVO SUVESTINĖ
2020 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bal    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kaip vertinante mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunama ... Kraunama ...

Kas yra pyktis?

      Apie tai kas yra pyktis ir kaip su juo susidoroti, kad nenukentėtų kiti ,,Peliukų“ grupės vaikams aiškino visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kotryna. Ji vaizdžiai pasakojo, kad jausmus galima išmokti atpažinti.

     Vaikams kartais būna sunku suvokti, ką jie jaučia. Jie gali nežinoti, kad tam tikros veido išraiškos ir elgesys yra susijęs su konkrečiomis emocijomis. Siekiant išmokyti mažylius kūno kalbos, naudinga pasitelkti įvairius žaidimus. Pavyzdžiui, galima išvardinti vaikui svarbiausius jausmus (baimė, pyktis, liūdesys, džiaugsmas) ir paprašyti, kad jis apsimestų, kad jaučia vieną iš jų. Galima prašyti, kad jis parodytų tam jausmui būdingą veido išraišką, apibūdintų savo savijautą, prisimintų, kokioje situacijoje jautėsi panašiai. Džiaugsmas paprastai būna susijęs su šypsena, juoku, pakylėta būsena. Verkimas, nuleisti lūpų kampučiai yra būdingi liūdesiui. Baimė yra susijusi su įtampa, noru pasislėpti, įsitempusiu veidu. Pyktis gali priversti jaustis „ant ribos”, suraukti kaktą, antakius. Vaikai turėjo patys nusipiešti savo veiduką, atspindinį jo nuotaiką, su kuria atėjo į darželį. Suskaičiavus paaiškėjo, kad 17 vaikų į darželį atėjo linksmi, o 3 –  liūdni.

      Pažiūrėję filmuką apie „Kakę Makę“,  vaikai sužinojo dar vieną būdą, kaip nugalėti pyktį. Tai – joga, ir patys išbandė susėdę ratu turkiškai, delniukus suglaudę prieš save, užsimerkę tylomis klausėsi raminančios muzikos.

      Už tokią naudingą ir įdomią veiklą dar kartą dėkojam visuomenės sveikatos priežiūros specialistei, vaikų pamiltai ir visada laukiamai Kotrynai Paškevičiūtei.

pyktis

Informacija ir nuotraukos ikimokyklinio ugdymo mokytojų: Irenos Žibėnienės ir Vaidos Stankevičiūtės