Kas kuria knygas?

            ,,Ar žinote, kaip atsiranda knyga?“ – paklausė Tomo mama Aurelija, ankstyvą lapkričio 8-sios rytą atskubėjusi į savanorystę ,,Karlsono mažylių“ grupėje.

             Vaikai susidomėję nutilo, nes iki šiol jiems knygeles pirkdavo tėveliai ir nė vienam nekilo klausimas, kaip jos atsiranda parduotuvėje ar knygyne.

           Pasirodo, mama Aurelija yra dirbusi spaustuvėje ir apie knygų gamybą viską žino. Ji papasakojo vaikams, kad knygas kuria žmonių grupė: rašytojai, redaktoriai, dailininkai ir dar daug kitų, kurie knygas spausdina, įriša ir net į knygynus išvežioja. Taigi, vaikai sužinojo, kad knygos gimsta leidyklose, tačiau mama Aurelija pasiūlė vaikams patiems pasigaminti knygelę apie rudenį. Grupė tuoj pat pavirto spaustuve, o visi grupės vaikai – dailininkais. Vieni piešė, kiti klijavo paveikslėlius iš džiovintų lapų. Prie atskiro staliuko dirbo knygos ,,redaktorė“ – mama Aurelija. Ji kruopščiai rinko į vieną bendrą krūvą vaikų darbelius, o po to viską įklijavo į iš anksto paruoštą viršelį. Mamos savanorystės  rezultatas – sukurta grupės knyga apie rudenėlį. Ačiū Tomo mamytei už žinias ir idėjas.

collage_photocat-1

                        Informacija ir nuotraukos priešmokyklinio ugdymo mokytojos Audronės Domanaitienės