musudarzelis

ARCHYVO SUVESTINĖ
2021 m. spalio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgs    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kaip vertinante mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunama ... Kraunama ...

IR SVEIKA, IR SKANU “Peliukų” gr.

Vargu, ar daug tėvų galėtų drąsiai patvirtinti, kad jų vaikai valgo pakankamai vaisių ir daržovių.

Viena dažniausiai tėvų daromų klaidų kalbant su vaikais apie daržoves – bandymas apeliuoti išskirtinai tik į jų teikiamą naudą sveikatai. Jei suaugusiems tai dažniausiai yra svarus argumentas į kasdienį racioną įtraukti daugiau daržovių, mažiesiems paprastai jis nėra toks reikšmingas. Vaikai daug geriau supranta žodį „skanu“, todėl kalbant su mažaisiais apie daržoves reikėtų nepamiršti pristatyti jų ne tik kaip naudingo, bet ir gardaus maisto.
Tyrimai rodo, kad neveikia ir atkaklūs bandymai daržoves vaikams įsiūlyti kone per prievartą. Vieną ar du kartus po tokių įkalbinėjimų vaikas savo daržovių porciją galbūt ir suvalgys, bet ilgainiui toks daržovių ar kitų žalumynų brukimas, tikėtina, lems neigiamą vaiko požiūrį į šiuos produktus ir retesnį jų vartojimą savo noru. Lygiai taip pat mažai veiksmingi yra ir ultimatumai – „kol nesuvalgysi daržovių, negausi deserto“.
Labai svarbu ne tik, kad žmonės, ir ypatingai vaikai, valgytų daugiau šviežių daržovių, bet ir su jomis susipažintų nuo mažens.
Mes darželyje ne tik kalbame apie vaisius, daržoves, žaidžiame žaidimus, dainuojame daineles, mokomės eilėraštukus, bet ir domimės salotų receptais, kviečiame savanoriauti tėvelius, bet ir gaminame patys.
Informacija mokytojos Irenos, video mokytojos Vaidos.

Peržiūrėti video