musudarzelis

ARCHYVO SUVESTINĖ
2020 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bir    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kaip vertinante mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunama ... Kraunama ...

Į ŽYDRAS PADANGES

Labai svarbu ikimokykliniame amžiuje, kuo ankščiau vaikus supažindinti su įvairiomis profesijomis, suteikti vaikams žinių apie karjeros galimybes savo aplinkoje, o vėliau ir natūralioje darbinėje veikloje.

20191113_094427


Šie svarbūs asmenys galintys vaikus supažindinti su įvairiomis profesijomis yra tėvai, mokytojai, seneliai, krikšto tėvai, darželio darbuotojai ir kiti asmenys. Vaikai daugiausiai žino apie tas profesijas, su kurių atstovais jie susiduria savo aplinkoje.
Vienas svarbiausių aspektų buvo įstaigos bendruomenės, o ypač ugdytinių tėvų, įtraukimas į veiklas. Tėvai, įstaigos darbuotojai pasakojo vaikams apie savo profesijas. Pokalbiai vyko tiek namuose, tiek grupėje.
Su profesijomis susipažinti pradėjome nuo pačios artimiausios aplinkos – darželio bendruomenės. Nors daugelį darbuotojų vaikai mato dažnai, tačiau įvardinti jų profesijų nemoka, todėl susitikę su įvairiais įstaigos darbuotojais uždavėme jiems klausimų apie jų profesijas. Su vaikais aptarėme, kuo svarbūs visi ugdymo įstaigoje dirbantys žmonės ir kodėl svarbu gerbti jų darbą.
Smagu, kad aktyviai įsitraukė “Peliukų” grupės tėvai (krikšto tėvai) ir noriai pristatė savo profesiją – Stiuardesė (Orlaivių palydovė).
Krikšto tėveliai itin atsakingai ruošėsi susitikimui: aprangos detalės, naudojamos priemonės jų darbe, apgalvojo, kaip sudominti vaikus, sugalvojo žaidimų. Papasakojo vaikams ką stiuardesės nešasi savo lagaminuose prieš skrydį (patogūs bateliai, prijuostė, liemenė…) kiek ir kokių kalbų reikia mokėti (svarbiausia lietuvių kalba ir anglų), koks didžiausias iššūkis, kurį reikėjo įveikti savo darbe (mokytis gelbėti įvykus nelaimei vandenyje, gaisro atveju). Sužinojome, kad stiuardesė tai ir gydytojas ir psichologas, ir tėtis, ir mama, ir padavėja, ir patarėja.
Vaikai įdėmiai klausėsi, nedrąsiai atsakinėjo į klausimus, dalinosi mintimis, kurie skridę lėktuvu.
“Man skaudėjo ausytę lėktuve, tada davė guminukų ir praėjo“ – dalinasi patyrimais Sofija.
„Aš kai žiūriu per langą, man pasidaro baisu“ – dalinasi įspūdžiais Ignas S.
Veiklos pabaigoje, krikšto tėvelių ir auklytės Galinos padedami, lankstėme lėktuvėlius iš popieriaus, leidome, stebėjome, kieno toliau nuskris. Džiugino saldžios dovanėlės iš lėktuvo. Tačiau jas reikėjo savo draugams išdalinti stiuardų vaidmeny – su plačia šypsena, mandagiai pasiūlant…

Stiuardai pažadėjo vaikams, kad susitiksime dar kartą ir susipažinsime su šia profesija iš dar arčiau – lėktuve. Visi džiaugėmės kūrybiniu procesu, bendravimu ir bendradarbiavimu. Vaikai patyrė daug teigiamų emocijų.
„Peliukų” grupės bendruomenė taria nuoširdų AČIŪ Sofijos krikšto tėveliams už turtingą žinių bagažą.

Renginio akimirkos čia

Informacija ir nuotraukos ikimokyklinio ugdymo mokytojų Vaidos ir Irenos.