musudarzelis

ARCHYVO SUVESTINĖ
2021 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bal    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kaip vertinante mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunama ... Kraunama ...

TRADICINĖ PRIEŠMOKYLINUKŲ IŠVYKA Į RUMŠIŠKIŲ LIAUDIES BUITIES MUZIEJŲ

Ach tie permainingi orai… Vakarykštė diena bemaž priminė karštą vasaros dieną, o kai priešmokyklinukai išsiruošė į Rumšiškių liaudies buities muziejų, tai saulė tą rytą visai nesirodė, tik vėjas gainiojo dangumi plaukiančius debesis. „Rodos, lietus kaupiasi“, – pasakytų Mikė Pukuotukas. Mamos, išleidusius vaikus išvykon, taip pat nerimavo, kad vaikai nesušaltų, nesulytų. Tačiau viskas klostėsi sklandžiai. „Voveriukų“ ir „Karlsono mažylių“ grupių priešmokyklinukai, nešini kuprinėmis, sėdo autobusan ir netrukus pasiekė Rumšiškių buities muziejų.

collage_photocat-2

               Tikslas – susipažinti su puodininkystės amatu. Pėsčiomis per tiltelį, užkopę į nedidelį kalnelį, mažieji keliauninkai pasiekė Rumšiškių muziejaus miestelį. Pasukome link pastato, kur vaikų laukė puodė Inga. Pakvietusi vidun, puodė papasakojo iš kur gaunamas molis, parodė kaip veikia žiedimo staklės, galiausiai pasiūlė patiems vaikams išbandyti molio savybes ir nusilipdyti norimą daiktą. Priešmokyklinukai kūrybingi. Nepraėjus nė pusvalandžiui, vaikai jau džiaugėsi savo nulipdytais darbeliais. Vieni nusilipdė vazeles, kiti gyvates, besmegenius, sraiges, ežiukus ir dar daug kitokių dalykėlių, kuriuos edukatorė sukrovė į didelę dėžę, kad saugiai parsivežtume į darželį.

Antroji, bene pati maloniausia vaikams išvykos dalis – vaišės. Netrukus pievelėje buvo išrikiuotos visos dėžutės su rūpestingų mamyčių įdėtais skanėstais. Tik viena bėda, kad puotauti teko neilgai, mat, netrukus aplink vaikų galvas ratus pradėjo sukti širšės. Teko visus gardumynus slėpti atgal į kuprines ir keliauti autobuso link. Darželin vaikai sugrįžo šiek tiek pavargę, tačiau savo tikslą pasiekę.

Vaikų mintys:

„Man patiko lipdyti iš molio. Aš nulipdžiau ant šulinio sėdintį besmegenį“, – džiaugėsi Miglė.

„Man patiko, kai buvome mokykloje. Ten buvo tokia lenta didelė. Kitoj pusėj buvo mokytojos lova, nes mokytoja gyveno toje mokykloje,“ – įspūdžiais dalinosi Barbora.

„Man patiko valgyti ir lipdyti iš molio, bet mano gaminiai sulūžo, kol parnešiau namo“, – apgailestavo Ąžuolas.

„Tie gaminiai lengvai susitraiško, kai sudžiūsta“, – paaiškino Simas sudžiuvusio molio savybes.

                                           collage_photocat-1

                 Informacija ir nuotraukos priešmokyklinio ugdymo mokytojos Audronės Domanaitienės