musudarzelis

ARCHYVO SUVESTINĖ
2020 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bal    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kaip vertinante mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunama ... Kraunama ...

Tarptautinė fotonuotraukų paroda “Mano gimtieji namai- Lietuva”

Vaikams žaidimas LEGO kaladėlėmis suteikia beribes galimybes kurti, konstruoti ir realizuoti savo svajonių pasaulį. Šio žaidimo varomoji jėga – vaizduotė ir smalsumas, o jos įrankiai – LEGO kaladėlės, kurias galima sudėti, išardyti ir vėl statyti iš naujo įgyvendinant begalybę vaizduotėje kilusių sumanymų. Tai padeda jauniems žmonėms plėsti akiratį, skatina smalsumą naujovėms bei atradimams, o taip pat padeda lavinti įgūdžius, kurie svarbūs XXI amžiuje, kaip kūrybiškumas, gebėjimas bendradarbiauti, spręsti problemas.

                                                                                   83807000_179496969953916_7560923340559351808_n  padeka2020

Sprendėme galvosūkį. Juk reikia gerai pagalvoti, kaip iš didelio LEGO kaladėlių chaoso padaryti tvarką: pastatyti lėktuvą, namą ar kitą statinį, tema „Mano gimtieji namai“. LEGO kaladėlės – tai ne tik žaidimas, tai kaskart vis naujas iššūkis protui!

Televizijos bokštą nusprendėme statyti, nes jis yra išskirtinis statinys, kurį sunku su kažkuo sumaišyti, be to vaikams labai patinka televizijos bokštas, nes jis gerai matomas važiuojant Vilniuje, nors dar jame ir nebuvę. Tėtis kartu su Kipru pasidomėjo internetinėje erdvėje, kaip atrodo bokštas ir svarstė, kaip tokį bokštą pastatyti iš LEGO detalių. Statyti užtrukom apie 4 val. Vaiko pagrindinis darbas buvo atrinkti tinkamas kaladėles, o tėtė jau užsiėmė konstrukcijos statymu.

Gal kažkada LEGO žaidimas virs architekto ar mokslininko profesija…- dėsto Kipro tėtis (pats būdamas inžinieriumi). Jungdamas detalę prie detalės nejučiomis atsitrauki nuo dešimčių reikalų, sukoncentruoji dėmesį, smegenys persikrauna ir, žiūrėk, viena kita gera darbinė idėja šauna.

Džiaugiamės, nes LEGO kaladėlės puikiai padeda vystyti vaikų motoriką. Juk paimti tokias mažytes detales ir jas sudėti kartu patiems mažiausiems yra ką veikti. Vaikai mėgsta statyti, kurti, griauti ir vėl statyti… Ir jie gali tai daryti valandų valandas.

Emocijų buvo visokių nuo entuziazmo, džiaugsmo iki pykčio ir kivirčų. Sunkiausia buvo atrinkti tinkamas kaladėles, bei surasti tinkamus sprendimus turint ribotus tinkamų kaladėlių resursus. Kol kas susidomėjimo iš Kipro Lietuvos istorija ir paties bokšto istorija nebuvo, jam įdomesnis pats procesas ir kas iš to gausis. Statiniui sunaudojom apie 300 kaladėlių, bokšto aukštis – 60 cm. Namuose neturėjom tiek reikiamų LEGO kaladėlių, todėl ranką ištiesė grupės mokytojos, atnešdamos savo vaikų kaladėlių.

 

Informacija Kauno lopšelio-darželio „Rasytė“ mokytojos Vaidos Stankevičiūtės