musudarzelis

ARCHYVO SUVESTINĖ
2021 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgp    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Kaip vertinante mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunama ... Kraunama ...

Sveikatos stiprinimas Kauno lopšelyje-darželyje „Rasytė“ COVID – 19 pandemijos metu. Nuotolinio mokymo iššūkiai

Prasidėjus karantinui ir uždarius darželius reikėjo skubiai ieškoti būdų, kaip skatinti vaikų ir tėvų fizinį aktyvumą. Dirbti pagal iš paruoštus planus jau nebegalėjome. Juos reikėjo pritaikyti vaikams ir tėveliams namų sąlygoms, t. y netradicinės priemonės ir ribota erdvė. Trūko patirties, todėl pradėjome ieškoti informacijos internetinėje erdvėje, knygose, apie vaikų fizinį aktyvumą ir žaidimus, skatinančius vaikus judėti, žaisti, lavinti įvairias fizines savybes ir gebėjimus.

Susijungė bendraminčių mokytojų grupė, kuri kiekvieną savaitę jungdavosi  bendram pasitarimui online platformoje ir organizuodavome „idėjų (minčių) lietų“, kaip sukurti video medžiagą, kurią žiūrėdamos šeimos galėtų sportuoti namuose naudodamos įvairius, buityje esančius daiktus, priemones. Kiekvieną savaitę filmuodavome veiklas ir jas įkeldavom į įstaigos internetinę svetainę „Padlet“ platformoje rašomus trumpalaikius planus.  Mūsų siūlomose, aktyviose veiklose buvo naudojamos netradicinės priemonės, tokios kaip vienkartiniai puodeliai, balionai, tualetinio  popieriaus ritinėliai, kėdės, šiukšlių maišai (tai ką šeimos gali rasti namuose). Vaikai ne tik sportavo, bet ir lavino smulkiąją motoriką (žaidimai su segtukais), mokėsi skaičiuoti (statė bokštus iš nurodyto skaičiaus puodelių), žaismingai atliko kvėpavimo pratimus. Kurdami filmukus skatinome atlikti ir plokščiapėdystės profilaktikos pratimus. Sukūrėme kojyčių pasaką ir sekdami atlikome kojų pirštukų mankštą.

Dalindamiesi filmukais su tėveliais, prašėme, kad atsiųstų nuotraukas, filmuotą medžiagą apie tai, kaip sekasi sportuoti namuose, pasidalintų savo įspūdžiais ir pastebėjimais. Mums labai svarbus buvo grįžtamasis ryšys.

Tėvų nuomone – žaidimai su netradicinėmis priemonėmis teikė vaikams teigiamų emocijų, skatino pačius kurti savo žaidimus. Dažnai šiose veiklose dalyvavo visi šeimos nariai, buvo organizuotos varžybos, pvz. tinklinis naudojant virvę ir balionus. Ypatingai džiaugiamės, kad nuotraukas, kuriose atsispindi aktyvūs vaikų žaidimai namuose naudojantis mūsų rekomendacijomis yra gaunamos ir dabar iš tų vaikų, kuriuos rudenį mes palydėjome į mokyklą.

Dalyvavome Lietuvos mažųjų žaidynių konkurse „Pedagogo rekomendacija“. Konkurso organizatoriai – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija. Pateikėme vaizdinę medžiagą, kurioje pateikiamos fizinio aktyvumo veiklos vaikams. Vaizdinė medžiaga buvo pritaikyta veikloms uždarose patalpose (namuose) ar lauke, 2-6 metų amžiaus vaikams, individualiam ar komandiniam atlikimui (atlikti kartu su šeimos nariais), atliekant užduotis namų sąlygomis, naudojant ir pritaikant buityje esančius daiktus kaip sporto inventorių arba pasigamintą sporto inventorių. Burtų keliu buvo išsiaiškinti laimėtojai. Laimėjome dovanų rinkinį.

Taip pat dalyvavome Lietuvos mažųjų žaidynių konkurse „Šeimos estafetė“. Šeimos stebėdamos mūsų vaizdo medžiagą, pasiūlius sutiko dalyvauti konkurse. Sukūrė savo šeimos estafetę, nufilmavo ir sudalyvavo konkurse. Šeima surinkusi daugiausia „like“ tapo nugalėtojais ir buvo apdovanoti konkurso prizais. Tai pats didžiausias įvertinimas, mums pedagogėms, kad dirbome, kūrėme teisinga linkme, nes daugelis šeimų užsiima aktyvia veikla ir daug dažniau pasirenka aktyvų gyvenimo būdą. (https://www.facebook.com/watch/?v=245907529822167 Džiaugiamės, kad Šeimos Estafetė konkursas, šeimas subūrė bendrai veiklai, o bendruomenes – stipriam palaikymui. Daugiausiai jūsų simpatijų sulaukė Kauno lopšelis-darželis “Rasytė” auklėtinės Gretos šeimos estafetė. Sveikiname!).

Sportas šiuo laikotarpiu turi nemažai įtakos ne tik mūsų fizinei, bet ir emocinei sveikatai! Dalinomės savo mankštomis, fizinėmis veiklomis, kurias tėveliai su vaikais galėjo atlikti tiek namie, tiek lauke.

Pateikiame keletą video nuorodų “Vaikų fizinio aktyvumo valandėlės namuose”.

https://www.facebook.com/kaunorasyte/videos/237047984322618/

https://www.facebook.com/kaunorasyte/videos/1107763292923101/

 

Informacija nuotraukos, video Meninio ugdymo mokytojos (šokis) Kristinos Geišienės ir mokytojos Vaidos Stankevičiūtės