musudarzelis

ARCHYVO SUVESTINĖ
2020 m. birželio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Geg    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Kaip vertinante mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunama ... Kraunama ...

Šmėkliukų festivalis

Į Lietuvą vis dažniau pūsteli modernūs europietiški ar amerikietiški vėjai. Viena nesiliaujančių diskusijų sritis – šventės: reikia mums užjūrių tradicijų, ar ne? Spręsti Jums. Šįsyk pristatome vaiduokliškai baugų, paslaptingą, pašėlusį Heloviną, švenčiamą daugelyje Vakarų šalių ir sparčiai populiarėjantį mūsų šalyje. Stebint pasipuošusius vaikus, akivaizdu – „vaiduokliška“ infekcija darganotą rudenį užsikrėtėme ir mes! Spalio 31 d. darželyje vyko labai smagi helovyno šventė – siaubų vakarėlis, kurioje dalyvavo keturių darželio grupių („Peliukų“, „Lapiukų”, „Kiškučių”, „Nykštukų”) vaikučiai.

helovinas  helovinas-3  helovinas-1

       Ir ko čia tik nebuvo – vaikai įkūnijo švelnius ir linksmus šmėklinėtojus, vaiduokliukus, siautė raganos ant šluotų, šoko velniukai ir šikšnosparniai. Šmėklų biure žaidėme įvairius žaidimus. Vaikams labiausiai patiko judrus žaidimas „Moliūgas rajūnas”, nes reikėjo pataikyti kamuoliukus moliūgui į burną. Bandėme be rankų suvalgyti obuolį, tai buvo sunkiausia, bet įdomiausia užduotis. Supratome, kad vaikai tikrai išradingi. Žaidimas „Mumija” pareikalavo daugiausia drąsos iš vaikų. Grupėje buvo išrinkti du dalyviai: Mumija ir Egiptietis. Išgirdus muziką reikėjo kuo greičiau apmuturiuoti Mumiją tuoletiniu popieriumi nuo galvos iki kojų. Rinkome stilingiausią Mumiją. Pasidžiaugėme savo aprangomis, pokštavome, dalijomės vaišėmis, šokome, dainavome, linksminomės. Vaikai buvo smagiai nusiteikę. Taigi patirtis, kurią vaikas kasdien įgyja iš globalaus pasaulio, siejasi su etnine vaiko patirtimi. Taip sudaromos sąlygos vaikams perimti ne tik savo šalies, bet ir kitų pasaulio šalių tradicijas, kuo įvairesniais, vaikui priimtinais būdais. Vakarėlio pabaigą vainikavo bendras vaiduokliukų šokis ir vaišės. Visi pasipuošę, prisipjaustę moliūgų, ragavo ir daugybę skanėstų, kuriuos sunešė pagaminusios mūsų šaunios mamytės. Labai dėkojame Joms!

Vaikų mintys ir įspūdžiai po šventės:

–  Aš buvau gera ragana,- džiaugėsi Olivija.

–  O aš buvau pikta ragana (rodo pakeltas rankas ir nagus), – atsako Goda.

– Šventėje buvo raganos, pabaisos, princesės, džinė, mumija, supermenas, skeletas,– vienas per kitą įspūdžiais dalinosi vaikai.

– Šokom vaiduoklių šokį! – suriko Ariana.

Emilija demonstruoja, kaip reikia judinti rankas.

Išgirstas mergaičių pokalbis: „Man labai patiko, kai tu vyniojai Noelį ir darei iš jo Mumiją”.

– Geriausia buvo vaišės, – dėstė Noelis.Mėtėm kamuolį – moliūgą, – džiaugėsi Goda.

-Patiko obuoliukai, valgėm be rankų, – diskutuoja mergaitės.

-O aš truputį palaikiau, kad atsikąsčiau… – nedrąsiai prakalbo Gustė.

-Darėm Mumiją. Mumija buvo iš popieriaus, – dėsto Ariana.

mumija  helovins

Informacija ir nuotraukos ikimokyklinio ugdymo mokytojų Vaidos Stankevičiūtės ir Agnės Liščiukaitytės.

Daugiau nuotraukų Facebook paskyroje. https://www.facebook.com/pg/kaunorasyte/photos/?tab=album&album_id=1514858185319709&ref=page_internal