Menu Close

Sąmoningumo didinimo mėnuo be patyčių 2021 m.

Visų pirmiausia – klausimai Jums, skaitantiems: tai vis tik, kas yra patyčios? Koks elgesys ar pasakytas žodis laikomas patyčiomis, o koks ne? Ar grubios, pasikartojančios frazės – užgrūdina ir padaro stipresniu? Pasvarstykime kartu.

Patyčias galime apibrėžti taip: tai nuolatinis fizinės ar psichologinės jėgos panaudojimas, kuris yra sąmoningas, su tikslu įskaudinti, įžeisti kitą. Patyčios stipriai veikia kiekvieną žmogų, tačiau ypatingai paveikia vaiką-vaiko psichologiją, pasitikėjimą savimi, gebėjimą deramai komunikuoti. Tad ar tikrai patyčios  gali „užgrūdinti“? Tikrai ne.

Tad vaikams, kurie yra ikimokyklinio ar priešmokyklinio amžiaus jau yra svarbu kalbėti apie tai  kas yra patyčios – tam, kad vaikas gebėtų atskirti, kada elgesys nėra tinkamas ir mokėtų atsitraukti ar stabdyti  nemalonias situacijas. Taip pat skatinti socialinius – emocinius įgūdžius, kai skatinamos pozityvios vaiko savybės ir paliečiamos tokios temos kaip draugystės svarba, komplimentų ir malonių žodžių sakymas, savo ir kito emocijų ir jausmų pažinimas.

Daugiau dėmesio tokioms temoms skiriama kovo mėn., nes jis laikomas kaip sąmoningumo mėnesis ne patyčių. Kauno lopšelis – darželis „Rasytė“ taip pat dalyvavo akcijoje ir kovo 15 -19 d., visą savaitę, kasdien turėjo suplanuotas veiklas, kurios skatino kalbėti, veikti, diskutuoti apie draugystę, save ir kitus (jausmus, elgesį, priimamus sprendimus).

Visos daželio ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus grupės dalyvavo „Be patyčių 2021“ akcijoje.

Kaip sekėsi, galima pamatyti video.

 

Linkėjimai,

Psichologė Deimantė

Skip to content