musudarzelis

ARCHYVO SUVESTINĖ
2019 m. gruodžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Lap    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Kaip vertinante mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunama ... Kraunama ...

PROGRAMOS “ZIPIO DRAUGAI” DIPLOMŲ ĮTEIKIMO CEREMONIJA

      Ikimokyklinio ugdymo ,,Peliukų” grupės vaikai sėkmingai baigė tarptautinę programą ,,Zipio draugai”, kurios tikslas – padėti 5-7 metų vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų. Tarptautinėje ,,Zipio draugų” programoje dalyvaujantiems vaikams buvo skaitomi pasakojimai apie panašaus amžiaus vaikų ir vabaliuko Zipio nuotykius. Zipio valandėlių metu vaikai mokėsi įveikti kasdieninius emocinius sunkumus: atstumimą, vienatvę, patyčias ar priekabiavimą…

     Vaikai buvo skatinami kalbėti apie savo jausmus, ieškoti būdų su tais jausmais susitvarkyti, mokėmės susirasti draugų, kreiptis paramos ir ją priimti bei padėti aplinkiniams. Zipio valandėlių metu daug kalbėjomės, diskutavome, vaidinome įvairias situacijas, aptarėme siužetinius paveikslėlius, žaidėme. Tikime, kad dar vaikystėje įgiję šių gebėjimų ir žinių, vaikai lengviau susidoros su kebliomis situacijomis ne tik vaikystėje, bet ir paauglystėje.
     Pravedus 24 valandėles galim drąsiai teigti, kad padidėjo vaikų gebėjimas įveikti kasdienius sunkumus, jie pradėjo taikyti daugiau ir įvairesnių programoje išmoktų būdų: pasakyti tiesą, atsiprašyti, pasikalbėti su mama, tėčiu, auklėtoja, draugais. Kiekviena valandėlė buvo pamoka ir mums, nes mokėmės kartu su vaikais. Supratome, kai susiduriame su jausmais, išgyvenimais ir problemomis, vaikų ir suaugusiųjų gyvenimas tampa panašus, nes vaikams reikia išsipasakoti savo problemas lygiai taip pat kaip ir suaugusiems.
           Balandžio 30 d. grupėje vyko iškilmingas renginys, kurio metu programoje dalyvaujantiems vaikams buvo įteikti ,,Zipio draugų” diplomai.
           Ceremonijos pradžioje vyko viktorina. Vaikai atsakinėjo į klausimus iš Zipio valandėlių. Klausimai buvo 24 – kodėl? Vaikai skuba atsakyti – nes buvo 24 programos valandėlės. Viktorinos pabaigoje vaikai buvo apdovanoti žaliomis Zipio dovanėlėmis.
           Šventės pabaigoje pasipuošėme pačių gamintomis karūnomis, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Remigija iškilmingai įteikė vaikams diplomus, draugiškai susibūrėme vaišintis.

118

Informacija ir nuotraukos psichologės Ingridos Markūnės ir mokytojos Vaidos Stankevičiūtės