Menu Close

Kūno kultūra – sveikatos šaltinis

Fizinis aktyvumas – tai veiksnys, kuris formuoja žmogaus organizmą ir jo funkcijas. Jis ugdo ir stiprina visas organizmo sistemas, veikia jų sudėtį ir gyvybingumą. Žmogui fizinio aktyvumo reikia lygiai tiek pat. kaip maisto ir oro. Tai ypač svarbu vaikams, kurie intensyviai auga, tvirtėja ir tobulėja. Vaikai, nuolat atliekantys fizinius pratimus yra žymiai geriau išsivystę ir pajėgesni negu fiziškai nelavinami. Fiziškai lavinantis atliekami mėgstami, dažniausiai įvairūs natūralūs judesiai, veiksmai. Jie įtraukia į darbą daug raumenų grupių, aktyvina gyvybinių funkcijų, kraujotakos ir kvėpavimo sistemų darbą, teigimai veikia centrinę nervų sistemą. Judesių darna, rankų ir kojų judesių derinimas, kaire ir dešine ranka atliekami veiksmai skatina harmoningą visų kūno dalių lavėjimą. Fizinių pratimų įtakoje vaikas pasidaro stipresnis, greičiau auga, daugiau sveria, padidėja jo kūno dalių apimtis, stiprėja kaulai ir raiščiai, organizmas pasidaro atsparesnis ligoms. Organizuota judėjimo veikla, t.y. sportas ir fizinis lavinimas darželiuose bei mokyklose, greta geresnės mitybos ir palankesnių buities sąlygų yra laikoma per pastaruosius du šimtmečius pastebimo spartesnio vaikų ir jaunimo vystymosi priežastimi.

Laisvalaikis nėra nieko neveikimas. Viena pagrindinių aktyvaus laisvalaikio priemonių yra kūno kultūra: fiziniai pratimai, žaidimai.  Keletas žaidimų, kuriuos smagu žaisti kartu su kitais šeimos nariais:

  • Kamuoliuko ridenimas – šiam žaidimui reikia vienkartinių puodelių, teniso kamuoliukų, nedidelių lazdelių. Vienkartiniai puodeliai priklijuojami lipnia juostele prie grindų. Nubrėžiamas 1,5-2 metrų atstumas. Rungtyje turi dalyvauti mažiausiai du šeimos nariai. Žaidimo tikslas – pučiant į kamuoliuką nuridenti jį į vienkartinį puodelį. Galima rungtyniauti varant kamuoliuką lazdele.
  • Spalvoti kamuoliukai – šiam žaidimui reikės skalbinių džiovyklės, virvės ir spalvotų kamuoliukų. Sukarpome virvę ir prie abiejų galų priklijuojam po kamuoliuką. Padžiauname kamuoliukus taip, kad jie būtų skirtingame aukštyje. Pirmas žaidimas – pralysti nepalietus kamuoliukų, antras žaidimas – nuleisti tik tam tikros spalvos kamuoliukus.
  • Žaidimai su balionais – šokinėti suspaudus balioną kojomis, mušinėti balioną per ištiestą virvę, spirti balioną tarp išdėstytų daiktų ir t.t.

Aktyviai judėkime ir aukime sveiki ir stiprūs !

 

Informacija Kauno l/d „Rasytė“ meninio ugdymo mokytojos Kristinos Geišienės

Skip to content