musudarzelis

ARCHYVO SUVESTINĖ
2022 m. birželio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Geg    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Kaip vertinante mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunama ... Kraunama ...

Informacija iki 2015 metų

Kas yra vaikų baimės?

Gana dažnai išgirstame tėvelius nerimaujančius dėl savo vaikučių baimių. Vieniems nedrąsu ragauti naujo maisto, eiti pas gydytoją, kiti bijo garsiai lojančių keturkojų, suaugusių dėdžių su juodais ūsais, tamsos, pabaisų…. Turbūt sutiksite, jog ramybę neduodančių baisybių sąrašą galėtume tęsti ko gero be galo, todėl veikiausiai kartas nuo karto savęs paklausiame – ar tai normalu? Ar iš to išaugama, kaip jam padėti ir t.t.?

Norisi nuraminti – baimės jausmas yra paveldėtas ir reikalingas tam, kad žmogus galėtų išlikti. Kitaip tariant, baimė yra įgimta sudedamoji išlikimo instinkto dalis ir šiandien mes gyvi tik dėl to, kad ji gerai atliko savo vaidmenį. Nerimas ir baimė padeda vaikams išvengti daugelio pavojų. Tiesa ypač aktyvios ir varginančios baimės trukdo mažiesiems džiaugtis laiminga vaikyste, todėl natūralu, kad galvojame, kaip galėtume jiems padėti būti drąsesniais.

Ko bijo mūsų vaikai?

Vaikiškų baimių dinamika paprastai priklauso nuo vaiko amžiaus. Manoma, kad vaikiškos baimės trunka iki šeštųjų vaiko gyvenimo metų ir yra didesnio vaiko jautrumo išraiška. Pradėjus eiti į mokyklą vaikiški ,,baubai” palaipsniui išnyksta, o jų vietą pakeičia realų pagrindą turinčios baimės. Taigi palaipsniui imama bijoti tų objektų ar gyvenimiškų situacijų, kurios būdingos ir suaugusiesiems.

Metodinėje literatūroje pateikiama tokia baimių klasifikacija priklausomai nuo vaiko metų.

  • 6 – 24 mėnesių paprastai bijoma naujų, nepažįstamų ar labai stiprių stimulų, pvz.: garsiai veikiančių buities prietaisų, transporto priemonių, bauginančiai atrodančių (barzdotų, ūsuotų) dėdžių ar gąsdinančiai plepių ir ypač dėmesingų tetų.

  • 3 – 5 metų vaikučiams dažna tamsos baimė, pvz.: jūsų vaikas gali bijoti likti vienas tamsiame kambaryje, miegoti be naktinės lempelės ar tiesiog pereiti iš vieno kambario į kitą. Taip pat šio amžiaus vaikai kartais bijo daiktų, kurie padeda dingti kitiems daiktams., pvz.: dulkių siurblio, žoliapjovės ar vonioje esančios angos, per kurią išbėga vanduo. Kartais gali bijoti net plaukų bei nagų kirpimo, kadangi fizinė kūno išvaizda siejama su savo identiškumu. Taigi apsilankymai kirpykloje gali tapti tikra kančia. Taip pat viena dažniausiai pasitaikančių fobijų – darželio baimė. Tokie vaikai rytais verkia, skundžiasi skrandžio, pilvo skausmais ir prašosi nevedami iš namų. Įprasta, jog šie simptomai pasireiškia tik savaitgaliais. Paprastai ši fobija siejama su ankstesniais įvykiais vaiko aplinkoje, pvz.: atsiradęs mažas vaikas šeimoje, įvykęs nelaimingas atsitikimas, vaiką kankinantis kitas vaikas darželyje, todėl vertėtų skirti laiko šių aplinkybių išsiaiškinimui.

  • Apie 5 – 10 metus aktualios tampa įsivaizduojamų pabaisų (paprastai pasislėpusiu po lova ar spintoje), įvairių gyvūnų, dvasių, vaiduoklių, gamtos reiškinių (griaustinio, žaibo, audros) baimės. Šiame amžiuje vaikai ne visada pajėgūs aiškiai skirti realybę nuo fantazijos, taigi pabudus po vieno iš bauginančių naktinių košmarų, vaikas gali teigti, kad po jo lova tūno didelis grėsmingas siaubūnas. Jokie loginiai įtikinėjimai, žinoma, nepadės, verčiau uždegti šviesą ir leisti vaikui pačiam patikrinti, kas yra po lova.  

  • Maždaug 6 – 11 metų vaikai ima bijoti lygiai kaip suaugusieji, t.y.  pajuokos, nesėkmių, atstūmimo, permainų – naujų draugų, ligų, mokyklos. Maždaug 7 – 8 metų (kai kurių ir anksčiau) vaiko sugebėjimai leidžia suprasti mirtį, todėl viena aktualiausių tampa mirties baimė. Šio amžiaus vaikai gali apie tai tiesiogiai nekalbėti, tačiau jie labai dažnai baiminasi savo tėvų galimos mirties. 

  • Netekties, kraujo, infekcinių sužalojimų, gydytojų, didelių susibūrimų, mažų uždarų erdvių, naudojimosi tualetu viešose vietose ir pan. baimės ypač išryškėja paauglystėje.

Vaikų baimių šaltiniai gali būti labai įvairūs. Tai stresogeniniai įvykiai vaiko aplinkoje ar namuose – grėsmingos bausmės, gąsdinimai, televizijos laidos, vaiką supanti socialinė aplinka – kaimynai, triukšminga ar judri gatvė, parduotuvė, transporto priemonės. Taip pat įvairios bauginančios įstaigos, kuriose tenka apsilankyti – poliklinika, darželis, mokykla, stomatologas. Tačiau svarbiausia, vaikai labai jautrūs tėvų emocinėms būsenoms, todėl pagrindiniu baimių šaltiniu neretai tampa patys tėvai.

Galimos baimių pasekmės

Šiuo metu manoma, jog pačios pavojingiausios yra baimės patirtos iki trejų metų amžiaus. Paprastai šio amžiaus vaikų baimės būna sąlygotos supančios aplinkos, todėl gali būti kur kas lengviau įveikiamos nei vyresniųjų ar suaugusiųjų baimės. Ypač aktyvios ir varginančios baimės gali sąlygoti įvairius fiziologinius bei psichologinius pakitimus,  todėl rekomenduojama kurti tokias sąlygas, kad baimių kiltų kuo mažiau.

Dažniausiai pasitaikančios somatinės reakcijos sąlygotos vaiko baimių yra burnos džiūvimas, padidėjęs seilėtekis, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas, kvėpavimo sutrikimai, odos paraudimas, vyzdžių išsiplėtimas, padažnėjęs šlapinimasis, širdies veiklos sutrikimai, rankų virpėjimas, mikčiojimas, užsikirtimai kalbant, nagų graužimas, nykščio čiulpimas. Taip pat paveikiama ir emocinė savijauta – jis gali padidėti vaiko nesaugumo jausmas, tapti neįprastai jautrus, dirglus, jausti nuolatinę grėsmę, kas gali provokuoti ir agresyvų vaiko elgesį. Kai baimę sukelia meilės, saugumo ar pripažinimo stoka, vaikas bando jos atsikratyti, fantazuodamas. Taip pat gali įvykti ir atvirkštinis procesas kai gyvenimiška situacija yra labai skausminga, vaikas gali bėgti nuo tikrovės.

Kaip padėti savo vaikams?

  • Nenuvertinkime vaiko baimės. Vaikas įsitikinęs, kad pavojus egzistuoja, todėl pirmiausia reikėtų jį nuraminti, tačiau ne kalbant, kad pabaisos nėra, nes baimė tikrai yra, o kartojant, kad su pavojumi galima kovoti. Pavyzdžiui, vaikui, bijančiam tamsos ir joje tūnančių pabaisų, galima pasakyti, jog jam nubudus būsime šalia ir neleisime, kad atsitiktų kažkas blogo.

  • Aktyviai kovokime su baimėmis. Pasiūlykime pamėgdžiodami kovą su pabaisa, kurią, žinoma, laimime. Pasistenkime, kad kova ir pergalė būtų įtaigi, kadangi jaunesnio amžiaus vaikai paprastai būna įsitikinę savo tėvų visašališkumu, o mes nenorime jų apvilti.

  • Leiskime vaikams bijoti. Neigiamai veikia pasakymai “tikri vyrai neverkia” ar “būk didelis berniukas”. Tuomet vaikas jaučia dvigubą nerimą – pirminė baimė nepranyksta, o greta atsiranda ir baimė prarasti tėvų meilę ar palankumą. Vaikui svarbu žinoti, kad bijoti yra normalu ir jis turi teisę tai daryti.

  • Skatinkime vaiką susidurti su baimę keliančiais objektais. Iš lėto pratinant vaiką prie jį gąsdinančios situacijos ar veiklos, mažėja vaiko jautrumas, pvz.: vaikui, kuris paniškai bijo šuns, iš tolo rodomas mažas, paklusnus, nelabai judrus šuniukas, vėliau vaikas pamėgina šalia jo prisėsti, dar vėliau – paglostyti ar pavedžioti už pavadėlio; galiausiai jis pradedamas pratinti prie didesnio ir aktyvesnio šuns. Taip pat galima tiesiog pasiūlyti pastebėti, kaip kiti vaikučiai žaidžia su šuniukais ir įsidrąsinus pakviesti prisijungti. 

  • Kontroliuokime savo reakcijas į vaiko baimę. Matydamas, kaip dėl jo verksmo ir baimių jaudinasi tėvai, mažieji tampa dar dirglesni. Taigi ramus tėvų elgesys visada padeda nusiraminti. Vaikui svarbu žinoti, kad sunkumai yra įveikiami ir reikalui esant turi žmogų, kuris jį apgins.

Parengė psichologė Ingrida Pročkytė

Naudota literatūra:

R.Žukauskienė ,,Raidos psichologija”, Margi raštai, Vilnius, 2007 metai

L.Reid ,,Vaikų nerimas”, Baltos lankos, Vilnius, 2010 metai

S.Lesinskienė, V.Karalienė ,,Emocinės raidos įtaka tolimesniam vaiko asmenybės vystymuisi”, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, Vilnius, 2008 m


2015-2016 m. m. Kauno lopšelio-darželio “Rasytė” grupės 2015 m. rugsėjo 1 dienai

Grupės pavadinimas Gimimo metai Vaikų skaičius
1 “Lapiukų” grupė 2010 gim. m. 22 vaikai
2 “Ančiukų grupė 2013 gim. m. 15 vaikų
3 “Boružiukų” grupė 2013 gim. m. 15 vaikų
4 “Pelėdžiukų” grupė 2013 gim. m. 15 vaikų
5 “Voveriukų” grupė 2009 gim. m. 24 vaikai
7 “Žiogelių” grupė 2011 gim. m. 24 vaikai
8 “Meškiukų” grupė 2011 gim. m. 24 vaikai
9 “Karlsono mažylių” grupė 2009 gim. m. 24 vaikai
10 “Kiškučių” grupė 2012 gim. m. 23 vaikai
11 “Nykštukų” grupė 2012 gim. m. 23 vaikai
12 “Peliukų” grupė 2010 gim. m. 23 vaikai

Supažindiname su vaikų priėmimo tvarkos aprašo pakitimais.


Informaciją apie laisvas vietas įstaigose bei sudarytas grupes, rasite centralizuoto vaikų priėmimo sistemoje adresu

http://darzeliai.kaunas.lt


Kauno lopšelyje-darželyje “Rasytė” 2015 – 2016 metams patvirtintas vaikų vietų skaičius – 245.

Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros reikalų valdybos Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjo įsakymas “DĖL VIETŲ SKAIČIAUS KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS BIUDŽETINIŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ IKIMOKYKLINĖSE IR PRIEŠMOKYKLINĖSE GRUPĖSE 2015-2016 MOKSLO METAIS” 2015 m. rugpjūčio 28 d. Nr. 35-505

įsakymas dėl vietų skaičiaus 2015-2016 m. m.


Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros reikalų valdybos Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjo įsakymas “DĖL VIETŲ SKAIČIAUS KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS BIUDŽETINIŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ IKIMOKYKLINĖSE IR PRIEŠMOKYKLINĖSE GRUPĖSE 2012-2013 MOKSLO METAIS” Nr. 35-512, 2012 m. rugpjūčio 30 d.

parsisiųsti Adobe PDF formatu


Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimas „DĖL KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2008 M. BIRŽELIO 27 D. SPRENDIMO NR. T-331 „DĖL CENTRALIZUOTO VAIKŲ PRIĖMIMO Į KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS ĮSTEIGTŲ BIUDŽETINIŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPES TVARKOS“ PAKEITIMO“ Nr. T-412, 2012 m. liepos 12 d.

parsisiųsti Win.RAR formatu


Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimas „DĖL KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2008 M. BIRŽELIO 27 D. SPRENDIMO NR. T-331 „DĖL CENTRALIZUOTO VAIKŲ PRIĖMIMO Į KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS ĮSTEIGTŲ BIUDŽETINIŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPES TVARKOS“ PAKEITIMO“

parsisiųsti Adobe .PDF formatu


PRELIMINARIOS LOPŠELIO GRUPĖS NUO 2011-09-01

parsisiųsti Adobe .PDF formatu


Kauno miesto savivaldybės tarybos 2009 m. gegužės 1 d. sprendimo Nr. T-269 redakcija „CENTRALIZUOTO VAIKŲ PRIĖMIMO Į KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS ĮSTEIGTŲ BIUDŽETINIŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPES TVARKOS APRAŠAS“

parsisiųsti Adobe .PDF formatu


Kauno miesto savivaldybės tarybos 2010 m. liepos 09 d.  Nr. T-349 „SPRENDIMAS DĖL MOKESČIO UŽ VAIKŲ IŠLAIKYMĄ KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS ĮSTEIGTŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ IKIMOKYKLINĖSE IR PRIEŠMOKYKLINĖSE GRUPĖSE“

parsisiųsti MS Word formatu


DĖL KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2008 M. BIRŽELIO 27 D. SPRENDIMO NR. T-331 „DĖL CENTRALIZUOTO VAIKŲ PRIĖMIMO Į KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS ĮSTEIGTŲ BIUDŽETINIŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPES TVARKOS“ PAKEITIMO

parsisiųsti MS Word formatu


GRUPIŲ SKAIČIUS ATEINANTIEMS MOKSLO METAMS

3 lopšelio grupės, 6 ikimokyklinio ugdymo grupės, 2 priešmokyklinio ugdymo grupės

Šioje svetainėje tėveliai gali rasti išsamios informacijos apie įstaigas Kauno mieste

http://darzeliai.kaunas.lt/index.php/info/laisvosvietos


KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS ŠVIETIMO IR KULTŪROS DEPARTAMENTO ŠVIETIMO IR UGDYMO SKYRIAUS VEDĖJO ĮSAKYMAS DĖL VIETŲ SKAIČIAUS KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS BIUDŽETINIŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ IKIMOKYKLINĖSE IR PRIEŠMOKYKLINĖSE GRUPĖSE 2010–2011 MOKSLO METAIS

parsisiųsti Adobe .PDF formatu


Informuojame, kad nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. yra viena laisva vieta 2010 gim. m. vaikučių grupėje. Daugiau info tel. 867008741 arba 362343.

Iki malonaus 🙂 


Mūsų įstaigą lankančių vaikučių perkėlimas į kitas grupes 2016-2017 metams (nuo 2016 m. rugsėjo 1 d.):

Lopšelio grupės pereina:

2 “Ančiukų” grupė į 12 “Peliukų” grupę;

3 “Boružiukų” grupė skeliasi: į  1 “Lapiukų”grupę:                         į 12 “Peliukų” grupę:

                                                                                                                   Dambrauskaitė Adrija

                                                       Višniauskas Rėjus                             Domaninas Linas

                                                       Gasparavičius Benas                        Krasko Vytautas

                                                       Janulaitytė Tėja                                Markūnas Ąžuolas

                                                       Steponavičiūtė Vasarė                      Stasionis Augustinas

                                                       Račas Justinas                                  Plečkaitis Dovydas

                                                       Žilinskaitė Eglė                                Butkevičiūtė Žemyna

                                                                                                                  Gaižiūnaitė Miglė

4 “Pelėdžiukų” grupė į 1 “Lapiukų” grupę.

Darželio grupės pereina:

1 “Lapiukų” grupė į 9 “Karlsono mažylių” grupę;
12 “Peliukų” grupė į 5 “Voveriukų” grupę.

Supažindiname su vaikų priėmimo tvarkos aprašo pakitimais.


Informaciją apie laisvas vietas įstaigose bei sudarytas grupes, rasite centralizuoto vaikų priėmimo sistemoje adresu

http://darzeliai.kaunas.lt


Kauno lopšelyje-darželyje “Rasytė” 2015 – 2016 metams patvirtintas vaikų vietų skaičius – 245.

Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros reikalų valdybos Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjo įsakymas “DĖL VIETŲ SKAIČIAUS KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS BIUDŽETINIŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ IKIMOKYKLINĖSE IR PRIEŠMOKYKLINĖSE GRUPĖSE 2015-2016 MOKSLO METAIS” 2015 m. rugpjūčio 28 d. Nr. 35-505

įsakymas dėl vietų skaičiaus 2015-2016 m. m.


Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros reikalų valdybos Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjo įsakymas “DĖL VIETŲ SKAIČIAUS KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS BIUDŽETINIŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ IKIMOKYKLINĖSE IR PRIEŠMOKYKLINĖSE GRUPĖSE 2012-2013 MOKSLO METAIS” Nr. 35-512, 2012 m. rugpjūčio 30 d.

parsisiųsti Adobe PDF formatu


Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimas „DĖL KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2008 M. BIRŽELIO 27 D. SPRENDIMO NR. T-331 „DĖL CENTRALIZUOTO VAIKŲ PRIĖMIMO Į KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS ĮSTEIGTŲ BIUDŽETINIŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPES TVARKOS“ PAKEITIMO“ Nr. T-412, 2012 m. liepos 12 d.

parsisiųsti Win.RAR formatu


Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimas „DĖL KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2008 M. BIRŽELIO 27 D. SPRENDIMO NR. T-331 „DĖL CENTRALIZUOTO VAIKŲ PRIĖMIMO Į KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS ĮSTEIGTŲ BIUDŽETINIŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPES TVARKOS“ PAKEITIMO“

parsisiųsti Adobe .PDF formatu


 

PRELIMINARIOS LOPŠELIO GRUPĖS NUO 2011-09-01

parsisiųsti Adobe .PDF formatu


Kauno miesto savivaldybės tarybos 2009 m. gegužės 1 d. sprendimo Nr. T-269 redakcija „CENTRALIZUOTO VAIKŲ PRIĖMIMO Į KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS ĮSTEIGTŲ BIUDŽETINIŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPES TVARKOS APRAŠAS“

parsisiųsti Adobe .PDF formatu


Kauno miesto savivaldybės tarybos 2010 m. liepos 09 d.  Nr. T-349 „SPRENDIMAS DĖL MOKESČIO UŽ VAIKŲ IŠLAIKYMĄ KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS ĮSTEIGTŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ IKIMOKYKLINĖSE IR PRIEŠMOKYKLINĖSE GRUPĖSE“

parsisiųsti MS Word formatu


DĖL KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2008 M. BIRŽELIO 27 D. SPRENDIMO NR. T-331 „DĖL CENTRALIZUOTO VAIKŲ PRIĖMIMO Į KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS ĮSTEIGTŲ BIUDŽETINIŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPES TVARKOS“ PAKEITIMO

parsisiųsti MS Word formatu


GRUPIŲ SKAIČIUS ATEINANTIEMS MOKSLO METAMS

3 lopšelio grupės, 6 ikimokyklinio ugdymo grupės, 2 priešmokyklinio ugdymo grupės

Šioje svetainėje tėveliai gali rasti išsamios informacijos apie įstaigas Kauno mieste  

http://darzeliai.kaunas.lt/index.php/info/laisvosvietos 


KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS ŠVIETIMO IR KULTŪROS DEPARTAMENTO ŠVIETIMO IR UGDYMO SKYRIAUS VEDĖJO ĮSAKYMAS DĖL VIETŲ SKAIČIAUS KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS BIUDŽETINIŲ ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ IKIMOKYKLINĖSE IR PRIEŠMOKYKLINĖSE GRUPĖSE 2010–2011 MOKSLO METAIS

parsisiųsti Adobe .PDF formatu

________________________________

Būsimų lopšelinukų (nuo 2015-09-01) tėvelių dėmesiui!!!

Jūsų apsilankymo ir susitikimo su grupės auklėtojomis, laukiame 2015 m. rugsėjo 1 d. 9 val. aktų salėje. Jūsų dalyvavimas (su vaiku ir med. pažyma nr. -027-1/a – odontologo patikrinimu) yra BŪTINAS rugsėjo 1d., kadangi vaikai šią dieną įtraukiami į priimtų vaikų registro sąrašą.

Bendruomenės narių dėmesiui!!!

        Gerbiami bendruomenės nariai, Kauno l/d „Rasytė“ atlieka apklausą, siekdama nustatyti organizacijos vystymosi prioritetus bei parengti Kauno l/d „Rasytė“ 2016 –2018 m. strateginį planą. Jūsų pateikti duomenys bus naudojami apibendrinti, atsakymų konfidencialumas garantuojamas.

       Anketoje pateikti klausimai, teiginiai. Jums labiausiai tinkantį atsakymą pažymėkite langelyje kryželiu . Jūsų komentarai yra ypač pageidaujami ir reikšmingi įstaigos strateginių tikslų numatymui bei įgyvendinimui.

Anketą rasite adresu: http://apklausa.lt/f/kauno-lopselio-darzelio-rasyte-bendruomenei-9rwmrqh/answers/new.html

TĖVELIŲ DĖMESIUI!!!! 

         Prašome tėvelių, kurių vyresni vaikučiai šiuo metu lanko mūsų įstaigą ir yra parašę prašymus 2013 g. m. (broliukams/sesutėms  iki 2015-05-29 dienos susisiekti su įstaigos raštvede tel. 362343, el. paštu rasytesdarzelis@gmail.comarba atvykti į kab.  

Sąrašai turi būti sudaryti iki 2015 m. birželio 30 d.

Dėkojame už bendradarbiavimą

SKELBIAMOS ATVIRŲ DURŲ DIENOS

         Vadovaujantis Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros reikalų valdybos
Švietimo ir ugdymo skyriaus parengtu Ikimokyklinio ugdymo įstaigų 2015 m. gegužės mėn. renginių planu, i n f o r m u o j a m e, kad yra paskelbtos atvirų durų dienos “Darželiai kviečia” nuo  2015 m. gegužės 18 dienos iki 2015 m. gegužės 22  dienos (10:00-18:00 val.)

Iki malonaus susitikimo

Kviečiame aplankyti parodą „Knygelę kuriu, piešinėliais puošiu, pasidžiaugti kviečiu“.

2015m. balandžio 15d. – gegužės 19d.  Kauno lopšelio darželio „Rasytė“ foje vyksta paroda „Knygelę kuriu, piešinėliais puošiu, pasidžiaugti kviečiu“. Parodos tikslas- skatinti  vaikų pomėgį skaityti, kurti, pažinti įvairiaspalvį knygų pasaulį. Knygos vaikų gyvenime turėtų užimti tiek vietos, kaip ir žaidimai. Vaikai, kurdami knygutes, dar labiau jomis susidomės, o kad meilė knygai įsitvirtintų mažylių širdyse ilgam – kasdien skaitykime jiems.
Dėkojame tėveliams aktyviai dalyvaujantiems knygučių parodoje.

Informacija  auklėtojos A. Dagilienės
Nuotraukos  auklėtojos G. Nomeikienės

20150417_134102

     Gerbiami bendruomenės nariai, prašome atsakyti į anketos klausimus ir pažymėti Jums tinkantį atsakymo variantą. 

Mums labai svarbi Jūsų nuomonė.

Anketą rasite: http://apklausa.lt/f/kauno-lopselis-darzelis-rasyte-anketa-bendruomenei-zfwbxd5/answers/new.fullpage

Prasidės vaikų žaidimo aikštelių atnaujinimo darbai

      Statant daugiabučių kvartalus sovietmečiu buvo įrengta nemažai vaikų žaidimo aikštelių, tačiau laikui bėgant jos nebepuošė miesto, buvo aplaužytos ir aprūdijo. Šiemet nutarta didesnį dėmesį skirti esamų įrenginių sutvarkymui. Atnaujinant žaidimų aikšteles bus įrengiamos naujos uždengiamos smėlio dėžės, suktukai, atnaujinamos ir sutvarkomos klasikinės vertikalios sūpynės, atnaujinami skersiniai, lygiagrečiai, mediniai suoliukai, laipynės, karstynės, atliekami demontavimo bei dažymo darbai. Bendradarbiaudami  su seniūnaičiais, seniūnijos bendruomenėm ir bendrijų pirmininkais  sudarėme žaidimo aikštelių sąrašą, kurioms reikalingas remontas. Tai aikštelės esančios: Kuršių g. 50, Kuršių g. 52, Kuršių g. 14, Šarkuvos g. 7, Rasytės g. 46, Rasytės g. 30, 34, Rasytės g. 24,26, Rasytės g. 18, Rasytės g. 8,10, Vėtrungės g. 7,9, Jotvingių g. 9, Rietavo g. 1, Rietavo g. 5, Rietavo g. 13, Rietavo g. 17, Baltijos g. 2, Baltijos g. 54, Baltijos g. 56, Baltijos g. 72., Baltijos g. 84, Baltijos g. 67, Baltijos g. 75, Baltijos g. 79, Baltijos g. 100, Baltų pr. 77, 79, Baltų pr. 101., Baltų pr. 119, Baltų pr. 121, Baltų pr. 129, Baltų pr. 139, Baltų pr. 88,94, Romainių g. 28,  Pirmiausiai bus tvarkomos vaikų žaidimo aikšteles prie kurių remonto prisidės vietiniai gyventojai, verslininkai. Po remonto jos taps ne tik gražesnės, bet ir saugesnės.

http://https://www.facebook.com/pages/%C5%A0ilaini%C5%B3-seni%C5%ABnija/1555794048024524

http://silainiai.kaunas.lt/index.php?3356678722

Informaciją pateikė

Šilainių seniūnas

DARBUOTOJŲ IR TĖVELIŲ DĖMESIUI !

Š.M. VASARIO 26d. ( KETVIRTADIENĮ ) 17:00 VAL. AKTŲ SALĖJE VYKS VISUOTINIS BENDRUOMENĖS NARIŲ SUSIRINKIMAS

DARBOTVARKĖ:

1.Dėl 2014m. įstaigos veiklos plano įgyvendinimo. (Pranešėja direktorė R. Vaškelienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Kasputienė)

2.Dėl supažindinimo su 2015m. įstaigos veiklos planu. (Pranešėja direktorė R. Vaškelienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Kasputienė)

3.Dėl finansinių išteklių panaudojimo. (Pranešėja buhalterė L. Stankevičienė)

4. Dėl įstaigos tarybos veiklos apibendrinimo(Pranešėja įstaigos tarybos pirmininkė S. Siudikienė)

5. Bendruomenės narių paklausimai.

Susirinkimo dienotvarkė ir medžiaga skelbiama darželio svetainėje www.kaunorasyte.lt

    Kviečiame visus dalyvauti!

   Administracija

     

Mieli Tėveliai,

Esame dėkingi už Jūsų finansinę paramą Kauno lopšeliui- darželiui „Rasytė“. Kreipiamės į Jus prašydami ir šiemet mūsų darželiui paaukoti 2% GPM ugdymo kokybės proceso gerinimui, ugdymo aplinkų modernizavimui bei rekreacinių erdvių, skirtų vaikams integruotam neformaliam ugdymui.Jūsų geranoriška parama mūsų darželiui bei visai bendruomenei yra itin svarbi. 2% GPM pervedimas į mūsų darželį  užtruks tik kelias minutes, kol užpildysite anketą, tačiau rezultatas bus reikšmingas mūsų įstaigai, o Jūsų pajamos nuo to nepasikeis.  Tad prašytume iki šių metų gegužės 1 d. užpildyti Mokesčių inspekcijos formos FRO512 versiją O2 ir pateikti Jums patogiu būdu: Grupės auklėtojoms arba raštvedei  Daivai Malinauskaitei ( formos FRO512 versijos O2 teiraukitės pas  grupių auklėtojas arba  pas raštvedę Daivą Malinauskaitę.

Primename, kad pildant FRO512 reikia užpildyti Metinę pajamų deklaraciją GPM308 iki gegužės 1 d. (kitaip) FRO512 nebus priimta). 

Dėkojame už bendrą siekį, kurti saugias,modernias ir patrauklias  mūsų darželio ugdymo aplinkas.

Kauno l/d „Rasytė“

Direktorė

Rita Vaškelienė

        

Mieli Tėveliai, ši apklausa yra Kauno miesto grupės ikimokyklinių įstaigų pedagogų vykdomo projekto “Ar informacinės technologijos padeda vaikui ugdytis?” dalis. Tikimės, kad gauti rezultatai bus naudingi ikimokyklinių įstaigų veiklos tobulinimui. Apklausos rezultatus galėsite pamatyti  www.vaikystesdarzelis.lt ir  www.spindulys.kaunas.lm.lt  tinklapiuose 2015 m. sausio mėnesį. Iš anksto dėkojame už skirtą laiką.

http://apklausa.lt/f/tevu-nuomone-del-informaciniu-technologiju-taikymo-ikimokyklinese-istaigose-74yppgt.fullpage

  Kviečiame ikimokyklines įstaigas, projekto „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas“ nares į 6 ak. val. kvalifikacijos tobulinimo seminarą„Gerosios patirties sklaida įgyvendinant ikimokyklinio amžiaus vaikų olimpinio ugdymo programą“. Seminaras vyks lapkričio 27 d. Kauno lopšelyje-darželyje „Rasytė“, Rasytės g. 5, Kaunas.

Seminaro pradžia 10 val. Dalyvių registracija nuo 9.00 val. 

Išankstinė dalyvių registracija iki š.m. lapkričio 25 d. užpildant registracijos formą http://www.lmnsc.lt/formos/registracija/?uid=1087

Seminaro dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

Seminaras nemokamas.

Pridedame oficialų raštą-kvietimą ir seminaro programą.

Parsisiųsti PDF formatu

Dėl mokesčio nustatymo už vaikų išlaikyma Kauno lopšelio – darželio “Rasytė” ikimokyklinėse ir priešmokyklinėse grupės dydžių tvirtinimo

Dėl mokesčio nustatymo už vaikų išlaikymą

Dėl mokesčio nustatymo už vaikų išlaikymą II


KAIP GREIČIAU IŠAUGTI IŠ LIGŲ?

„Vos pradėjo eiti į darželį ir jau serga! Pirma vienas, paskui kitas. Jeigu bus, kaip pernai – nebeištversiu”, – į polikliniką atvedusi du darželinukus viena mama sakė kitai. Moterys atrodė kaip senos draugės, nors susipažino tik pernai žiemą – eilėse prie gydytojų.

„Prasideda maratonas po poliklinikas“, – nelinksmai juokavo moterims iš matymo pažįstamas vilnietis, pas gydytoją atvedęs ketverių dukrą. Pasirodo, pernai į darželį pradėjusi eiti mergaitė nuo rugsėjo iki gegužės sirgo šešis kartus.

„Kai sušilo oras jau galvojome su žmona atsikvėpsim, bet kur tau – užsikrėtė rota virusu. Tai iš paskos savo atvėmėme ir mes“, – prisiminė tėtis, vaikų ligas pavadinęs ne šiaip nemalonumu, o tikra katastrofa dirbantiems tėvams.

„Kai prisimenu praėjusią žiemą, mane net nupurto“, – nervinosi motinystę ir darbus sunkiai derinanti trijų vaikų mama. Vos susirgo jos vidurinėlis, iš paskos sukarščiavo ir antraklasė mergaitė bei auklės namuose prižiūrimas pagrandukas.

„Su trimis sergančiais vaikais joks samdytas žmogus nebūna, o seneliai – dirbantys ir negali padėti“, – sakė nedarbingumo lapelių priversta prašinėti vilnietė, į kurią dėl to „jau kreivai žiūri kolegos ir darbdaviai“.

Kokiomis ligomis paprastai serga darželinukai ir kaip juos gydyti, kad greičiau pasveiktų, DELFI klausė buvusios ilgametės vaikų darželio gydytojos, Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto lektorės Albinos Pulkauninkienės.

Lankantys darželius vaikai dažniausiai serga ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų ir žarnyno infekcinėmis ligomis. Jas dažniausiai sukelia gripo, paragripo, adenovirusai, rota ir nora virusai. Šiomis ligomis užsikrečiama oro-lašiniu būdu, per apkrėstus bendrus žaislus ir daiktus, neplautas rankas, taip pat alimentariniu būdu. Jos dažnos ir dėl to, kad pradėjus lankyti darželį vaikas susiduria su naujais virusais.

Savoje šeimos aplinkoje vyrauja vienoki virusai, prie kurių vaikas jau yra įpratęs ir turi jiems imunitetą. Darželyje susiduria su naujais virusais, nuo kurių apsaugos neturi.

– Ar vaikui dvi savaites sirgti, dvi eiti ir vėl sirgti – normalu?

– Manyčiau, jog čia netinka žodis „normalu“. Tai yra labai individualu. Jei vaikas, kurio imuninė sistema yra silpna, kuris sirgdavo namuose, atėjęs į naują kolektyvą susiduria su naujais virusais, labai tikėtina, kad sirgs.

Vienoje konferencijoje užfiksavau pasakymą, jog pirmus metus darželį lankantis vaikas gali sirgti dešimt kartų. Tėvams tai atrodo tragedija ir nenormalu. Tačiau mažylis taip taikosi prie naujos aplinkos. Jo organizmas dar nepajėgus kovoti su naujais virusais ar bakterijomis, todėl serga ir serga.

– Kada išaugama iš ligų?

– Labai dažnai sergančių darželinukų tėvai klausdavo, gal jau ieškoti auklės, vis vaikai serga ir serga, negali eiti į daželį. Tačiau juos drąsindavau, sakydama, kad reikia išlaukti tą sunkų periodą. Paprastai taip atsitinka per dvejus metus nuo darželio lankymo pradžios. Ikimokyklinio ugdymo įstaigos nelankę vaikai savo atserga pradėję eiti į mokyklą.

Tik vaikui pradėjus čiaudėti ar sloguoti, nors jis dar ne ligonis, patarčiau kelias dienas palaikyti jį namuose su aukle ar kitu žmogumi, kad neįsisirgtų. Tuo laikotarpiu būtina su vaiku kuo ilgiau būti gryname ore, mokyti jį išpūsti nosytę, naudotis vienkartinėmis servetėlėmis, dažnai plauti rankytes. Būtina dažnai vėdinti kambarius, vaiką tinkamai maitinti ir pakankamai girdyti.

Reikėtų suprasti ir tai, kad sergamumas priklauso ir nuo vaiko psichologinės būklės. Ne visi vaikai vienodi, kai kuriems labai sunku atsiskirti nuo tėvų, o kai vaikas nelaimingas, ilgisi tėvelių, jam ir virusai lengviau prikimba. Imuninė sistema priklauso nuo daugybės faktorių: nuo vaiko nuotaikos taip pat.

– Kodėl beveik visiems nepavyksta išvengti ligų?

– Čiaudant arba kosint lašeliai su užkratu pasklinda iki dviejų metrų atstumu: nugula ant žaislų, staliukų, visoje aplinkoje. Ateina kitas vaikas, paima apčiaudėtą žaisliuką ar popieriaus lapą ir nenusiplovęs rankų čiupinėja jomis akis, deda į burnytę, o virusai būna gyvybingi apie porą valandų. Taip ir užsisuka užburtas ratas. Įprastai darželio grupėse yra po 20 ir daugiau vaikų, todėl ir tikimybė susirgti yra didesnė.

Organizmas turi savybę atskirti „svetimą“. Sutikęs tą „svetimą“ – bakteriją, virusą ar alergeną – jis pradeda gaminti antikūnus. Kai ligos sukėlėjas „pasirodo“ antrą kartą, organizmas jį jau atpažįsta ir antikūnai pradeda kovoti su sukėlėju, todėl vyresni vaikai ir serga rečiau, nes jų organizmas jau sugeba nugalėti sukėlėjus. Būtina įtikinti tėvus, kad į darželį nevestų sloguojančių, kosinčių, viduriuojančių vaikų. Gali būti, kad jų vaikas yra stiprios imuninės sistemos – pakosės, pačiaudės ir viskas jam bus gerai, bet nuo jo užsikrės kiti.

– Kada jau kreiptis į gydytoją?

– Tai irgi labai individualu. Patarčiau tėvams stebėti vaiko būklę. Jeigu vaikas žvalus, žaidžia, linksmas, energingas, galima vieną kitą dieną palaukti. Tačiau jei mažylis glemba, vis nori pagulėti, pakilo temperatūra, vaikas pradėjo vemti, viduriuoti – laukti negalima.

– Kaip slaugyti ir maitinti sergantį vaiką, kad greičiau pasveiktų?

– Vaikai, kaip ir suaugę, susirgę nelabai valgūs, nori pagulėti. Tad vaiką turėtume maitinti jo amžiui įprastu maistu.

Galioja viena paprasta taisyklė – sergančiam vaikui neturėtume duoti jokių naujų produktų. Be to, jam reikia duoti valgyti tiek, kiek jis pats nori, nemaitinti per prievartą.

Sergančiam vaikui užkąsti galima pasiūlyti dažniau, parinkti lengviau virškinamų patiekalų, skystesnio maisto. Nėra labai svarbu, kad ne viską suvalgo. Tačiau skysčių kiekis būtinai turi būti pakankamas.

– Kiek ir kokių skysčių duoti?

– Vaikams iki trejų metų amžiaus skysčių kiekis turėtų siekti apie 150 mililitrų vienam kilogramui kūno masės per dieną. Vyresni darželinio amžiaus vaikai per dieną turėtų gauti apie 1,5 – 2 litrus skysčių. Karščiuojančiam vaikui reikėtų 100 – 200 mililitrų daugiau.

Sergantį vaiką geriausia girdyti šiltu, bet nekarštu gėrimu. Duoti galima tai, ką jis mėgsta, nes sergantis mažylis kartais jau nieko nebenori. Labiausiai tiktų vanduo, negazuotas mineralinis vanduo, arbata (ramunėlių, čiobrelių, aviečių), uogų gėrimas ar razinų kompotas – svarbiausia, kad vaikas gertų.

– O pienas su medumi?

– Medaus vaikams iki 3 metų amžiaus geriau neduoti, nes medus gali sukelti alergiją.
Vyresniam nei 3 metų amžiaus vaikui galima duoti nedidelį kiekį pieno su medumi. Tačiau geriau šilta arbata su medumi, nes išgėrus pieno su medumi burnoje susidaro tąsios seilės, kurias vaikui sunku nuryti, o ypač sunku atsikosėti.

– Ar tiesa, kad vienturčiai serga rečiau?

– Tokių duomenų niekur nesu radusi, tačiau iš praktikos galėčiau tai paaiškinti nebent tuo, kad vienturčiai turi mažiau kontaktų su kitais vaikais namuose. Jei iš darželio ar mokyklos pareina broliai ar seserys, jie gali atnešti naujų infekcijų.

– Kai kurie tėvai neveda vaikų į darželius nes „vis tiek sirgs“, tikėdamiesi, jog iki mokyklos jų imunitetas sustiprės ir taip bus išvengta maratonų po poliklinikas. Kokia Jūsų nuomonė?

– Tai vėl labai individualu. Jeigu vaikas augs namuose, kur lankysis daug įvairių žmonių, dažnai svečiuosis draugai, jis bus susidūręs su skirtingais virusais ir užgrūdinęs imuninę sistemą. Tačiau nėra taisyklės, kad jis nesusirgs lankydamas mokyklą.

Vaiko imuninė sistema pakankamai gerai susiformuoja iki 2-3 metų. Tokio amžiaus vaikų atsakas į antigenus jau yra stipresnis.

Parengta informaciją pagal:

http://www.delfi.lt/

Parengė

Direktorė Rita Vaškelienė

KĄ DARYTI, KAD ATVESTAS Į DARŽELĮ VAIKAS NEVERKTŲ?

Ką daryti, kad atvestas į darželį vaikas neverktų?

TavoVaikas.lt portalo redakcija sulaukia įvairiausių laiškų, tačiau vienam iš jų negalėjome likti abejingi. Mama Agnė pasakoja apie nelengvą dukrytės pratinimą prie darželio ir klausia patarimo – ar verta leisti vaiką į darželį, jei jis nuolat verkia ir tam priešinasi?

Iš mamos Agnės laiško:

„Leidžiu savo 1 metų ir 9 mėnesių dukrytę į darželį pusei dienos. Sekasi labai sunkiai. Pirmą dieną dar pavyko sudominti žaislais ir aplinka, bet nuo antros/trečios dienos negaliu jos net įsivesti į grupę. Dukra apsikabina mane ir zirzia, o jei pabandau nukelti nuo savęs, iškart puola į ašaras. Ji bijo, kad aš ją paliksiu ir negrįšiu, nors ilgiau kaip 3-4 valandoms nesu palikusi jos su niekuo.

Išeinu, palikdama ją klykiančią, tada paima auklėtojos ant rankų, ir didžiąją laiko dalį ji praleidžia ant rankų. Jai neįdomu nei žaislai, nei juo labiau vaikai. Įsidrąsina šiek tiek tik tada, kai jau laikas namo. O kai pamato mane grįžusią, iš tos nuostabos, kad parėjau, ir vėl apsiverkia, akivaizdu, kad nebesitikėjo manęs pamatyt.

Patarkite, ką daryti tokiu atveju? Baisu ir dėl vaiko, ir pačiai didžiulis stresas. Ar tai nepakenks vaikui labiau, nei gausime iš darželio naudos?”

Konsultuoja Valdorfo pedagogikos lektorė ir Valdorfo vaikų darželio „Namelis medyje” auklėtoja Rasa Ragauskaitė – Driukienė.

Kiekviena adaptacija yra individuali

Šiame mamos laiške yra daug vaiko pratinimo prie darželio aspektų. Pirmiausia, ką norėčiau pabrėžti, kad, kaip ir vaiko gimtis arba kiti svarbūs dalykai žmogaus gyvenime, kiekviena adaptacija yra labai individuali ir kartais net neprognozuojama. Todėl vieno recepto čia nepritaikysi.

Kiekviena vaikų ugdymo įstaiga turi savo taisykles, kaip ji priima naujokus.Verta jomis pasidomėti dar prieš pradedant lankyti darželį. Mūsų darželyje per savaitę į grupę ateina tik vienas naujokas, taip galime užtikrinti jam galimybę gauti pakankamai dėmesio.

Vienos įstaigos leidžia mamai kelias dienas ar savaites sėdėti su vaiku grupėje po pusę dienos, kitos – neleidžia. Kartais toks ilgas pratinimasis kartu su mama vaikui sukuria iliuziją, kad „mama visada bus su manimi darželyje”, deja, po to vaikui būna dar didesnis nusivylimas. Kad ir kiek mama būtų šalia savo vaiko, tikroji vaiko adaptacija prasideda tik tada, kai mama išeina, ir vaikas lieka vienas.

Tam, kad vaikas galėtų susipažinti su aplinka ir suaugusiais kurie juo vėliau rūpinsis, gerai į darželi užsukti dar nepradėjus jo lankyti, švenčių, talkos ar kitos bendruomeninės darželio veiklos metu, arba pasiprašyti aplankyti būsimą darželį pasivaikščiojimo lauke metu. Tada galima ramiai ir saugiai pasikalbėti su auklėtojomis, gal net aptarti būsima adaptacijos planą.

Svarbu, kokius lūkesčius turi tėvai

Visi tėvai, išleisdami vaiką į darželį, turi vienokius ar kitokius lūkesčius, kažkokį įsivaizdavimą, kaip dabar bus, ir dažnai jie yra labai teigiami. Būna mamų, kurios sako, kad jų vaikas yra labai socialus ir komunikabilus, kad „jau labai nori kitų vaikučių”, todėl darželyje neverks. O realybėje gali būti, kad būtent tas vaikas raudos mėnesį laiko.

Arba atvirkščiai, būna, kad tėvai labai patenkinti, jog atvedus į darželį vaiką, jis neverkia. Tačiau anksčiau ar vėliau adaptacija bus. Jei vaikai ilgai neverkia atėję, jie gali neigiamus jausmus išgyventi tyliai, tai kaupiasi jų viduje, ir tada adaptacija gali pasireikšti per ligas – vaikas dažnai sirgs. Vaikų darželis vaikui yra tam tikro slenksčio perėjimas, išmokimas naujų įgūdžių, todėl natūralu, kad reikia laiko priprasti prie pasikeitusio gyvenimo.

Tėvai tai pat patiria adaptaciją ir išgyvena neigiamus jausmus

Adaptaciją patiria ne tik vaikai, bet ir tėvai – mama, tėtis. Tėvai, nusprendę leisti vaiką į darželį, turi atsakyti sau į šiuos klausimus: „Ar aš tikrai esu pasiruošęs tam, kad dabar mano vaikas didesnę savo gyvenimo dalį praleis su kitais suaugusiais?”, „Ar aš pasitikiu įstaiga, į kurią atiduodu vaiką?”, „Ar aš pasitikiu pedagogu?”, „Ar aš žinau, kad ir man bus baisu, aš jausiuosi neramiai, ir tai yra normalu?” „Ar jau žinau, į ką kreipsiuosi paramos ir pagalbos, kai man bus sunku?”

Normalu, kad pradedančio lankyti darželį vaiko tėvai jaučia įtampą ir baimę, nes tai yra nauja situacija jiems. Tai visai kas kita, negu vaikas buvo paliekamas savo namuose kelioms valandoms auklei ar močiutei. Vaikų darželio lankymas reiškia, kad visos šeimos – ir vaikų, ir tėvų, gyvenimas keičiasi iš esmės. Gal ne taip kardinaliai keičiasi, kaip gimus vaikui, bet emociškai tai ne ką mažesnis virsmas.

Tėvai turi išsikalbėti, kad rastų vidinę ramybę

Mama ir tėtis turi susirasti laiką, vietą ir būdą, kitus suaugusius žmones, su kuriais galėtų kalbėtis apie savo nerimą, baimę, jaudulį. Šiuos visus jausmus reikia su pagarba išgyventi, juos aptarti: su drauge, psichologe ar darželio pedagogais. Tėvai turi gauti pagalbą sau, kad suprastų vidinę ramybę ir padėtų savo vaikui adaptuotis.

Atvedę vaiką į darželį ir pasiimdami jį (tai patys sunkiausi momentai), tėvai turi turėti vidinės ramybės ir sugebėti susikaupti. Būtent tam ir skirta ši tarpusavio pagalba ir parama. Idealu, jei emociškai susijaudinęs, nesaugiai besijaučiantis vaikas gali sutikti užtikrintą, ramų mamos žvilgsnį, supratingą, kantrų ir šiltą glėbį.

Netinkamas būdas tėvams kalbėtis apie savo nerimą ir kitus jausmus yra tada, kai jūsų vaikas yra šalia, tada jis tampa ne tik jūsų emocijų įkaitų, bet dažnai pasąmoningai jaučiasi dėl to kaltas. Kai vaiką pasiimate, būkite tik su juo, nes jūs jam esate šiuo metu didžiausia paguoda ir džiaugsmas. Visos situacijos turi būti aptarinėjama ir visi jausmai išgyvenami tada, kai vaiko nėra šalia. Jis neturi būti painiojamas į suaugusiųjų reikalus.

Kaip vaikas naujokas jaučiasi darželyje?

Kaip vaikas adaptuosis darželyje, labai priklauso nuo jo asmenybės ir nuo amžiaus. Dvejų metų vaikui iš principo dar anksti yra eiti į darželį, čia gal labiau mūsų visuomenėje susiformavusi tokia nuomonė, kad „jau reikia”.

Jam dar sunku suvokti ir iš paties savęs priimti bendro buvimo kartu taisykles: visai neaišku, kodėl vis dar reikia sėdėti prie stalo, jei pro langą pamatei skrendantį lėktuvą, ar kodėl ryto rato metu reikia sėdėti ir klausyti istorijų ar žaisti rato žaidimus, kai kampe sutvarkytos sėdi lėlytės, kodėl negali eiti namo iš kiemo tada, kai tik užsigeidei.

Todėl tokios per mažam vaikui taikomos taisyklės jį verčia būti budriu ir jaustis nesaugiai, tuo tarpų kai jo natūralus vystymasis reikalautų daugiau individualizuotų jam vienam pritaikytų taisyklių, kurios leistų jam augti džiaugsmo ir spontaniškumo nuotaikoje.

Tokio amžiaus vaikui reikalinga ypatinga adaptacija, ypatinga grupė ir ypatinga auklėtoja, kuri žino tokių mažų vaikų poreikius ir moka su jais tinkamai susitvarkyti.

Mažas vaikas atėjęs į darželį jaučiasi panašiai kaip patekęs į Ameriką – nesupranta, apie ką čia kalbama, kokios taisyklės, nepažįstama aplinka. Jis jaučiasi nesaugus, nes nežino, kada kas čia vyksta, kada ateis jo mama. Visada siūlau prisiminti tėvams, kaip jie jautėsi naujoje darbovietėje ar mokslo įstaigoje. Be to, jūs galėjote susikalbėti lietuviškai. O jei patektumėte į islamo šalį? Kur nežinote kalbos, tradicijų, to, kas laukia už kampo. Štai tokį krūvį ir stresą patiria vaikas, ateidamas į darželį.

Patarimai, kaip elgtis kritinėmis minutėmis

Todėl leisdami sūnų ar dukrytę į vaikų darželį, tėvai turi būti įsitikinę, kad to tikrai reikia. Kai bus labai sunku, kritinėmis minutėmis, labai padės žinojimas, kad dabar vaikui to tikrai reikia, ir šis darželis yra pati geriausia išeitis vaikui iš tų, kurias dabar tėvai gali sau leisti. Priimtą sprendimą dėl darželio reiktų vertinti kaip negrįžtamą, teisingiausią, ir tai labai palaiko sunkiausiomis adaptacijos akimirkomis.

Jei į darželį leidžiate vaiką iki 3 metų, pasiimkite jį iš darželio kiek galima ankščiau, idealu, jei pietų miego jis gali pamiegoti namie. Jei turite galimybę, padarykite vaikui savaitės viduryje „laisvadienį”, svarbu, kad laisvadienis būtų visada tą pačią savaitės dieną. Tai suteiks vaikui galimybę „suvirškinti” įspūdžius ir taps natūralia jo svaitės ritmo dalimi.

Aptarkite su auklėtojomis adaptacijos strategiją: ką ir kaip reikės daryti, kada geriausia atvesti, pasiimti vaiką, ką daryti, jei jis verks?

Gerbkite savo paties adaptaciją, nesigėdykite jos, klauskite visų ir visko, kas jums rūpi.

Neklausinėkite vaiko, kaip jam sekėsi, ką valgė, ar patiko darželyje. Apie tai, kaip vaikui sekėsi darželyje, galima spręsti iš to, kaip jis jaučiasi ir elgiasi namie, ar nepakito valgymo įpročiai, miegas, tualeto reikalai ir kt. Pasikalbėti apie tai, kaip sekasi jūsų mažyliui, geriausia su auklėtoja. Prieš tai iš anksto atsiklausus, kada būtų tam tinkamas laikas.

Labai svarbu savaitgaliais pabūti kartu su vaiku ir pabūti namuose. Šiuo metų savaitgaliai suprantami kaip pramogų laikas. Vaikui, kuris visą savaitę „pramogavo” darželyje”, didžiausia savaitgalio dovana būtų galimybė pabūti dvi dienas savo įprastoje aplinkoje su jį mylinčiais ir smagiai namų ruošos darbus dirbančiais tėveliais, o gal pusdieniui išeisite visi pasivaikščioti į vaikui nuo kūdikystės pažįstamą parką. Taigi, savaitgalis turi būti skurdus išorinių įspūdžių ir kupinas vidinės šilumos ir artumo.

Pabaigai noriu pacituoti gerai visiems žinomą išmintį: „ ir tai praeis…..”

Parengta informacija pagal www.tavovaikas.lt

                                          Parengė,

Direktorė Rita Vaškelienė

Kviečiame visus bendruomenės narius pertraukėlei-pamąstymui…

SŪNUS: “Tėti, ar galiu tavęs paklausti?”
TĖTIS: “Žinoma sūnau, klausk”
SŪNUS: “Tėti, kiek tu uždirbi per valandą?”
TĖTIS: “O koks tau skirtumas?”, šyptelėjo tėvas.
SŪNUS: “Aš tik noriu žinoti, prašau pasakyk kiek uždirbi per valandą”, toliau prašė sūnus
TĖTIS: Na jei jau taip nori.. Per valandą uždirbu 20Lt.
SŪNUS: “Ach..”, nuliūdo sūnus ir nulenkė galvą. “Tėti, gal galėčiau pasiskolinti iš tavęs 10Lt?”
Tėvas pasipiktino!
TĖTIS: Jei tu klausi manęs kiek aš uždirbu tik tam, kad galėtum pasiskolint manęs pinigų ir nusipirktum dar vieną nelemtą žaislą, tai.. Marš į savo kambarį, tu nenaudėli! Pamąstyk apie tai koks savanaudis esi! Kasdien aš dirbu labai sunkiai kol uždirbu tokius pinigus!”

Nuliūdęs mažas berniukas suslinko į savo kambarį.
Tėvas atsisėdo ir pradėjo dar labiau piktintis dėl tokio vaiko įžūlumo. Kaip jis drįsta klausti tokio klausimo tik tam, kad išpeštų iš manęs pinigų!
Po valandėlės kitos vyras nusiramino ir pradėjo svarstyti:
Galbūt jis nori nusipirkti kažką, ko jam tikrai labai reikia, juk ir pinigų neprašo taip dažnai. Vyras atsistojo ir nuėjo prie vaiko kambario durų, atidarė.

TĖTIS: “Miegi?”, sulemeno

SŪNUS: “Ne tėti”, sumurmėjo
TĖTIS: Aš pamąsčiau.. Na.. Atsirprašau, manau per smarkiai sureagavau į tavo klausimą. Buvo ilga, sunki diena. Nereikėjo man išlieti viso sukaupto pykčio ant tavęs. Štai imk, tavo prašyti 10Lt”

Mažas berniukas sukluso ir kaipmat pakilo nuo lovos su šypsena.
SŪNUS: Ach, ačiū tau Tėti!
Tada iš po lovos vaikas išsitraukė krepšelį su pinigais. Tėvas vėl pradėjo niršti. Vaikas skaičiavo pinigus. Ir su šypsena pažvelgė į tėvą.

TĖTIS: “Kam tau reikėjo tų pinigų jei tu ir taip jų turi?”

SŪNUS: “Nes aš neturėjau užtektinai, bet dabar turiu!”.

“Tėti, aš turiu 20Lt! Ar galėčiau nusipirkti vieną valandą tavo laiko? Prašau, grįžk rytoj valanda anksčiau. Norėčiau su tavimi pavakarieniauti”.
Tėvas sustingo, suspaudė krūtinę, prarado kvapą. Jis apkabino savo sūnų ir nuoširdžiai maldavo atleidimo.
Čia tik trumpas priminimas kaip gyvenime sunkiai dirbame. Neturėtume leisti laikui kaip smėliui prabėgti pro mūsų pirštus neskyrus jo tiems kuriuos labiausiai mylime ir branginame. Prisiminkime ir pasidalinkime ta 20Lt vertės valanda su mums brangiais žmonėmis. Jei rytoj mirtume, įmonė kuriai dirbame galėtų lengvai surasti kitą darbuotoją, o štai šeima ir draugai, jiems mūsų truktų visą likusį gyvenimą. Pamąstykime apie tai, kaip aukojame save darbui ir neaukojame šeimai.
Kai kurie dalykai yra tiesiog svarbesni.

TĖVELIŲ DĖMESIUI!!! PDF Spausdinti El. paštas

 

Parašė Administrator   
Penktadienis, 23 Kovas 2012 10:23

KAUNO DARŽELIUOSE DERINAMI VASAROS PLANAI

Miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir ugdymo skyrius sudarinėja grafikus, pagal kuriuos vasarą kai kurios ikimokyklinio ugdymo įstaigos atostogaus. Tėvams pasiūlyta jau dabar informuoti ikimokyklines įstaigas, kurias jų vaikai lanko, apie savo būsimas atostogas. Be to, naudinga ir iš anksto pasidomėti, ar neprireiks vaikui laikinai ieškoti kito, vasarą dirbsiančio, darželio.

Anot Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjo dr. Antano Bagdono, likus nedideliam skaičiui vaikų, įstaigose ugdymo procesas nebus organizuojamas. Įstaigos nedarbas gali trukti mėnesį ar du. Laikinai nedirbs ir miesto biudžeto lėšas tuo pačiu taupys keliolika ar keliasdešimt Kauno ikimokyklinių ugdymo įstaigų. Priklausys nuo galimo vaikų skaičiaus vasaros atostogų metu. Tačiau, kaip ir visuomet, bus pasirūpinta, kad nė viena šeima neliktų be paslaugų, o vaikas būtų priimtas į kitą dirbančią įstaigą.

Kiek bus atostogaujančių, darželių vadovams reikia žinoti jau dabar. Nuo to priklauso, kuriame darželyje darbas vyks įprastu ritmu, o kuriame pritils vaikų krykštavimas. Atsižvelgiant į visa tai, Kauno ikimokyklines įstaigas lankančių vaikų tėvus raginame apsispręsti, ar jiems reikės šių įstaigų paslaugų vasarą.

Įvertinus tėvų poreikius bus nuspręsta, kurios ikimokyklinės įstaigos dirbs vasarą. Tai bus vienas iš kriterijų paskirstant šioms įstaigoms Kauno miesto savivaldybės biudžeto lėšas, – sako Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas A. Bagdonas.

 

Internetinio puslapio www.delfi.lt informacija

Atnaujinta Trečiadienis, 25 Balandis 2012 10:12

 

„ŽIEMA, ŽIEMA, BĖK IŠ KIEMO!“ PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Administrator   
Šeštadienis, 25 Vasaris 2012 09:11

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet Kauno lopšelyje – darželyje „Rasytė“ nuo pat ryto šurmuliavo, triukšmavo Užgavėnių persirengėliai.

Tėveliai ir jų vaikučiai buvo pasitinkami su šokiais ir dainomis. Visų nuotaika buvo pakili.

17 val.po pietų visi buvo pakviesti į lauką – palydėti žiemą. Susirinko gausus burys tėvelių, svečių, jiems nesutrukdė lauke prasidėjusi pūga. Visi šoko, dainavo, vijo žiemą lauk.

Vyko Lašininio ir Kanapinio komandų futbolo varžybos.

Su tėvelių pagalba, kaip ir pridera, laimėjo Kanapinis.

Sudeginus Morę, dar ilgai skambėjo muzika, vyko šokiai, niekas neskubėjo skirstytis…

Užgavėnių akimirkos (parsisiųsti Power Point formatu)

Parengė

8 „Meškiukai“ grupės auklėtoja Irena Ponomarenkienė

2012 m. vasaris

Atnaujinta Trečiadienis, 25 Balandis 2012 09:14

 

 

KOVO 8–OJI „RASYTĖ“ PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Administrator   
Ketvirtadienis, 08 Kovas 2012 08:56

Š. m. kovo 8 d. mūsų darželyje vyko sportinė pramoga „Pavasaris Rasytėje“!. Taip tapo tradicija, nes ši šventė vyksta jau aštunti metai. Pramogą organizavo kūno kultūros pedagogė metodininkė Kristina Geišienė. Sportinė pramoga ypatinga tuo, kad jos dalyviai buvo ne vaikai, o įstaigos darbuotojai. Vaikams teko žiūrovų ir sirgalių vaidmuo.

Dvi darbuotojų komandos turėjo atlikti įvairias užduotis su balionais, mažais kamuoliukais, futbolo kamuoliais įveikti sportines estafetes. Abi komandos labai stengėsi nugalėti, tačiau nugalėjo draugystė. Vaikai puikiai atliko savo vaidmenį, labai „sirgo“ už savo auklėtojas garsiai plodami ir skanduodami. Taip buvo paminėta tarptautinė moters diena Kauno lopšelyje – darželyje „Rasytė“, kuri suteikė visam įstaigos kolektyvui daug džiugių emocijų.

Sportinės pramogos „Pavasaris Rasytėje“ pristatymas (parsisiųsti Power Point formatu)

Parengė

2 „Ančiukai“ grupės auklėtoja Irena Šaltienė 

Atnaujinta Trečiadienis, 25 Balandis 2012 09:03