Menu Close

ILGALAIKĖ PROGRAMA “ŽAIDIMAI MOKO”

Tikriausiai niekas neįsivaizduoja savo gimtadienio be torto. Tačiau taip buvo ne visada.

Pirmieji pyragai buvo nesaldūs, su mėsos arba žuvies įdaru. Saldūs pyragai atsirado daug vėliau, nes cukrus būdavo labai brangus. Kiek vėliau atsirado tokie pyragų įdarai kaip obuoliai, džiovintos uogos. Paties populiariausio obuolių pyrago gimtinė yra Anglija, nes būtent šioje šalyje rastas seniausias obuolių pyrago receptas (1381 m.). Šakotis irgi yra pyragas, tik „spygliuotas“ ir kepamas įkaitintoje krosnyje, pilant tešlą ant volo.

Šios dienos tikslas – dalintis gerumu ir padėti įgyvendinti vaikų svajones.

„Kiškučiai“ grupėje susikūrė mikrobangų krosnelę iš kartono dėžės. Jos kūrime dalyvavo visi: dažė mygtukus, gražino/puošė įvairiomis detalėmis jos paviršių. Žaidė naudodamiesi krosnele. Visi susikūrė savo pyragus iš plastilino, pašildė juos savo mikrobangų krosnelėje.

Aptarėme, kam vaikai skiria savo pyragaitį (taip plėtėme žodyną, mokėmės reikšti mintis, kurti ir sakyti palinkėjimus).

Namuose, kartu su tėveliais praktiškai įsitikino, kad mikrobangų krosnelėje galima ne tik pašildyti maistą, bet ir iškepti pyragą. Pyragų tema vaikams miela savaime.

Tai ne tik žinios, bet ir miela bei patraukli veikla. Juk saldumynai yra vaikų svajonių dalis. O išmokti juos patiems pasigaminti – yra žingsnis į savarankiškumą ir savęs pasitikėjimo link.

Dėkojame tėveliams, kad taip šauniai įsijungė kartu su mažaisiais.

Peržiūrėti užfiksuotas akimirkas

Skip to content