Visuomenės sveikatos priežiūros specialisto naujienos

Informacija apie gripą

Įsibėgėjus žiemos sezonui ir praūžus šventiniam laikotarpiui pastebimas padidėjęs sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI). 2018 m. gruodžio 31 d. – 2019 m. sausio 6 d. bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis išaugo iki 69,7 atv./10 tūkst. gyventojų, kai tuo tarpu 2018 m. tuo pačiu laikotarpiu sergančiųjų buvo mažiau – 63,4 atv./10 tūkst. gyventojų. Pastebėta, jog 2018 m. gruodžio 31 d. – 2019 m. sausio 6 d. daugiausiai gripo atvejų buvo užfiksuota būtent Kauno mieste (257).

Svarbu nepamiršti, jog gripo sezonas prasideda 40 – ąją kalendorinę metų savaitę (spalio mėnuo) ir tęsiasi iki 20 – osios kitų metų kalendorinės savaitės (gegužės mėnuo). Inkubacinis gripo laikotarpis dažniausiai trunka 24 – 72 val. Liga prasideda staigiai, būdinga aukšta temperatūra (didesnė nei 38°C), sausas kosulys, gerklės, galvos ir raumenų skausmas, nuovargis ir silpnumas. Didžiausią  tikimybę susirgti gripu turi:

  • 65 m. ir vyresni asmenys;
  • nėščiosios;
  • asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose;
  • asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;
  • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Pasaulio sveikatos organizacija skiepus pripažįsta veiksmingiausia gripo specifine profilaktikos priemone, nes skiepai apsaugo nuo gripo ir nuo jo sukeliamų komplikacijų. Gripo vakcina rekomenduojama skiepytis rudens – žiemos laikotarpiu.

Siekiant išvengti susirgimo, gripo sezono metu patartina vengti masinių susibūrimo vietų, renginių, rekomenduojama laikytis tinkamos asmens higienos, dažnai vėdinti patalpas bei vengti sergančiųjų.

Parengė:

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Kotryna Paškevičiūtė

Parengta remiantis ULAC duomenimis

Kauno vaikai šypsosi

Informacija apie atidarymo šventę

______________________

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra primena ir dalinasi informacija:

rasyte

Vyr. slaugytoja Aušra Skučienė pateikia ataskaitą:

1. SPECIALISTŲ DARBO PLANAS 2016 metais;

2. SPECIALISTŲ DARBO PLANO ataskaita (2);

3. SPECIALISTŲ DARBO PLANO ataskaita.


 Į DARŽELĮ – TIK PASISKIEPIJUS NUO UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ

        Jau nuo 2016 m. sausio 1 d. priimant vaikus į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas bus reikalaujama nurodyti jų skiepijimų būklę. Taip siekiama apsaugoti kolektyvus lankančius vaikus nuo užkrečiamųjų ligų, nuo kurių yra galimybė pasiskiepyti. Skaityti plačiau

1. Isakymas_HN_skiepai

2. Įsakymas ir taisyklės

3. Raštas švietimo įstaigoms

4. Higienos normos reikalavimai

 


Mūsų įstaigos vyr. slaugytoja-dietistė Aušra Skučienė supažindina su Kauno miesto visuomenės sveikatos biuro naujienomis :

Scan30004    Scan30006    Scan30005Scan30007

Scan30002    Scan30003     

Scan3   Scan30001

Parsisiųsti PDF formatu


SVEIKATOS STIPRINIMAS ANKSTYVAJAME AMŽIUJE

Žmogaus asmenybės ir sveikatos ištakos yra jo vaikystėje. Todėl pirmas uždavinys – saugoti ir stiprinti fizinę ir psichinę vaiko sveikatą, tenkinti pagrindinius jo poreikius Šiandien, kalbėdami apie vaikų darželį, galvojam apie vaikus.

Parsisiųsti MS Word formatu