musudarzelis

ARCHYVO SUVESTINĖ
2019 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Rgp    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Kaip vertinante mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunama ... Kraunama ...

VEIKLOS SRITYS (naujausia informacija keliama čia)

Informacija atnaujinta:

       PRIORITETINĖS VEIKLOS KRYPTYS IR UŽDAVINIAI

     Kauno lopšelis- darželis „Rasytė“ – savivaldybės biudžetinė, nesiekianti pelno, ikimokyklinio ugdymo įstaiga, teikianti ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, padedanti tėvams vykdyti vaikų ugdymo funkcijas nuo 1,5 iki 6 (7) metų amžiaus. Lopšelis-darželis „Rasytė“ yra Šilainių seniūnijoje, daugiabučių mikrorajone. Netoliese yra T. Ivanausko progimnazija, su kuria palaikomi glaudūs bendradarbiavimo ryšiai. Pagal ugdymo turinį, vaikų poreikius yra bendrosios paskirties ikimokyklinė įstaiga.

     Ugdymo procesas organizuojamas vadovaujantis 2016m. patvirtinta Kauno lopšelio-darželio „Rasytė“ ikimokyklinio ugdymo programa peržiūrėti, priešmokyklinio ugdymo bendrąja programa. peržiūrėti  

 

sveika_mokykla_logotipas_rgb   olimpine-karta

  •  Kauno lopšelis-darželis “Rasytė”  priklauso Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui, vykdo sveikatą stiprinančią programą;
  •  vykdo olimpinių vertybių ugdymo programą, dalyvaudama respublikiniame projekte „Olimpinė karta“;
  •  aktyviai dalyvauja respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ veikloje.

        Kauno lopšelyje-darželyje „Rasytė“ sveikatos stiprinimo programa  skirta ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams, įstaigos darbuotojams, tėvams (globėjams) bei kt. šeimos nariams, grindžiama gyvenimo įgūdžių formavimu ir kompetencijos vystymu, kiekybiniais ir kokybiniais veiklos pokyčiais, stiprinant vaiko sveikatą, ugdant gebėjimus atsispirti neigiamai aplinkos įtakai. Į programos įgyvendinimą įtraukti socialiniai partneriai: Kauno m.  ikimokyklinės įstaigos, Birštono vaikų l-d. „Vyturėlis“, Tado Ivanausko progimnazija, Kauno m. savivaldybės visuomenės Sveikatos biuras, odontologinė klinika „Neodenta“, respublikinė ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacija „Sveikatos želmenėliai“, RIUKKPA (respublikinė ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija), Lietuvos olimpiečių asociacija, Kauno buriavimo mokykla „Bangpūtys“, Kauno krepšinio mokykla „Tornadas“, sporto klubas „Titanas“, supervaikų klubas ir kt.

Ikimokyklinio amžiaus vaikų olimpinio ugdymo programa ir sveikatos stiprinimo programa papildo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo turinį.

Lopšelis-darželis „Rasytė“ aktyviai dalyvauja Kauno miesto ir respublikiniuose renginiuose: nacionaliniame renginyje „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą“ (2013); „Judėjimo ir sveikatos fiestoje“ (2013); UEFA GRASSROTS DAY Futboliuko fiesta“  (2014m.); LTOK prezidento V.Augustausko 110metinėms paminėti (2014); „Live your goals/įgyvendink savo svajones“ (2015); Tarptautiniame vaikų futbolo turnyre „Kaunas city cup“(2017);  trikrepšio turnyre, skirtame Kauno miesto mero taurei laimėti (kasmet); Tradiciniame renginyje „Futboliuko Kalėdos“; Respublikiniame renginyje „Mažųjų olimpiada“ 2015m. iškovota I vieta,  o Respublikinėse Šeimų sporto rungtynėse „Sportuoja visi- dideli ir maži 2017m.užimta  III vieta.

Įstaigos bendruomenė ne tik dalyvauja renginiuose, bet yra vienas iš organizatorių, rengiant sportinius –kultūrinius renginius: LMSA Kauno apskrities sporto festivalį „Sportuojanti mergaitė – būsima olimpietė“ (nuo 2008m), „Aš, tėtis ir mama – kartu sportuojanti šeima“, Kalėdinį renginį „Ledinės Kalėdos“ Sabonio krepšinio centre, Trikrepšio festivalį, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, sporto šventę „Pirmieji žingsniai krepšinyje“, III ikimokyklinių įstaigų olimpiniame festivalį (2013); ir kt.

Vykdyti bendri ikimokyklinių įstaigų projektai: „Aš žinau- žinok ir tu“ (2013)  „Džiaugiamės darnia šeima“ (2013), „Renkuosi nes žinau“(2014-2016) „Sportuojantys vaikai – šaunūs draugai“, „Trikrepšis – naujas judėjimo džiaugsmas“ ( 2013-2017), „Mes prie Nemuno užaugę“ (2017) ir kt; europinis projektas „Move week“.

   Daugiau informacijos apie  sportinę, sveikatą stiprinančią veiklą rasite svetainėse  http://www.szelmeneliai.lt/,  http://www.olimpinekarta.lt/ ,  http://www.smlpc.lt/

   img-zipio_draugai Įstaiga dalyvauja tarptautinėje prevencinėje programoje ,,Zipio draugai”, kurios tikslas – padėti 5 – 7 metų vaikams įgyti socialinių bei emocinių sunkumų įveikimo gebėjimų, siekiant geresnės vaikų emocinės savijautos.

Programa „Zipio draugai“ moko vaikus, kaip įveikti kasdienius emocinius sunkumus: atstūmimą, netektį, vienatvę, patyčias ar priekabiavimą, sunkius pokyčius. Padeda suvokti ir skatina kalbėti apie savo jausmus, ieškoti būdų su tais jausmais susitvarkyti. Moko vaikus empatijos, susirasti draugų, prisitaikyti prie naujų aplinkybių, kreiptis paramos ir ją priimti, padėti aplinkiniams. Padeda ne tik nesileisti būti patyčių aukomis, bet ir patiems netapti priekabiautojais.
Daugiau informacijos apie programą „Zipio draugai“http://www.vaikolabui.lt/

 

illustrations-characterproportions_2015

     Nuo 2018 – 2019 m.m. pradėjome diegti ankstyvosios prevencinės „Kimochis“ programos elementus. 
     Socialinio – emocinio ugdymo programą „Kimochis“ (japonų kalba kimochi reiškia „jausmas“), skirtą  ikimokyklinio amžiaus vaikams,  Tai smagios ir lengvai į ikimokyklinio ugdymo programą integruojamos veiklos, padedančios vaikams pažinti savo jausmus, įgyti pasitikėjimo savimi ir išmokti spręsti keblias socialines – emocines situacijas. „Kimochiai“ – skirtingus charakterius turinčios lėlytės, pavyzdžiui, Debesėlis, Vikšrelis, Katė, Balandė Meilė ir kt. Kiekvienas personažas „slepia kokį nors jausmą“ ir moko vaikus apie juos kalbėti, juos įvardinti ir paaiškinti, ką jaučia. „Kimochiai“ taip pat moko savikontrolės, kaip tinkamai parinkti balso toną, žodžius, suprasti kūno kalbą ir konstruktyviai bendrauti.
Daugiau informacijos apie “Kimochis” programą https://www.kimochis.com/

scan_20190726-3   scan_20190726-4scan_20190726-5   scan_20190726-2

STRATEGINIAI 2019-2021m.m.  TIKSLAI

1. Inicijuoti programas, projektus, veiklas, skatinančias sveiką gyvenimo būdą ir elgseną, psichinę sveikatą

2. Plėtoti ugdymo/si turinio novacijų diegimą, vykdant projektinę veiklą, naudojant IKT  ir išmaniąsias technologijas

3. Pagerinti įstaigos materialinę bazę, atnaujinant ir modernizuojant vidaus ir lauko aplinką.