Menu Close

PASIRENGIMAS MOKYKLAI: SĖKMINGO STARTO ABC

Vaikuose glūdinti išmintis – geriausias jų kūno ir sielos gydytojas…

tereikia padėti šiai išminčiai natūraliai atsiskleisti ir veikti…

Terapinė grupė vaikams nuo 4 iki 7 metų amžiaus

Meno, muzikos, gyvūnėlių (šuniukų, žirgų…) terapiniai užsiėmimai prieraišumo terapijos pagrindu – tai, kas vaikams ne tik naudinga, bet ir labai džiaugsminga!

Per mėnesį vyks 4 UŽSIĖMIMAI:

2 UŽSIĖMIMAI – „šuniukų terapija“:  vaikai bendraus su atitinkamai apmokytais šunimis, paruoštais  pagal Amerikoje „Canines for Christ“ ministerijos naudojamą CGC (Canine good citizen) testavimo sistemą.

Šunų terapija veikia emociškai, sulaužydama neužtikrintumo barjerus bendraujant su šunimi, pripažįstant šunį artimoje aplinkoje, panaikinant agresiją ir autoagresiją vaikuose, mažinant įtampas bei nerimą, formuojant teigiamas vaikų emocijas, ugdant empatiją ir didinant savęs vertinimą. Dalyvaujant šuniui vaikai greičiau perpranta įvairias mokymosi programas; vaikai, turintys klausos ar kalbėjimo sutrikimų, greičiau išmoksta kalbėti  užsiėmimuose dalyvaujant šuniui. Gyja fobija šunims, stiprėja pasitikėjimas gyvūnais.

1 UŽSIĖMIMAS – dailės terapija/ muzikos terapija/sensorinis ugdymas – pakaitomis.

Dailės terapiniai užsiėmimai: naudodami įvairias kūrybines priemones (akvarelę, guašą, molį, vašką, pieštukus ir t.t.) vaikai žaismingai susitiks su savo jausmais ir būsenomis, vidiniais išgyvenimais, baimėmis ir kitomis patirtimis, suteikdami joms apčiuopiamą matomą pavidalą. Mūsų rankų kūrinys – niekuomet nemeluoja, tad vaikams atsivers galimybė priimti savo nepažintas sielos ir širdies kerteles, „išvėdinti“ emocijas bei jausmus, su jais susidraugauti ir kūrybiškai ieškoti išeičių.    

Muzikos terapiniai užsiėmimai: muzika – sielos veidrodis, budinantis ir atskleidžiantis vidinius vaikų resursus, kūrybingumą, subtilumą, harmoniją, skatinantis teigiamas emocijas. Mūsų kūną muzika veikia tiesiogiai – vibracijomis, iššaukdama tam tikras fiziologines reakcijas – atpalaiduoja, žadina, sutelkia, reguliuoja, aktyvina, ramina. Muzika – tai kompleksinis stimulas, suaktyvinantis visas smegenų sritis vienu metu ir iššaukiantis kompleksą fiziologinių reakcijų, todėl kiekvienas skirtingai į ją reaguoja. Prisiliesime prie „gyvos“ muzikos garsų bei ritmų, leisime jiems mus veikti ir vesti, patirsime džiaugsmingą buvimą drauge dainuojant, grojant, žaidžiant bei mokantis klausytis ir „išgirsti“, o per tai – atrasti save ir savo santykį su kitais.    

Sensorinis ugdymas prieraišumo teorijos pagrindu: vaikai galės rinktis tai, kas jiems įdomu iš įvairių veiklų (kūrybinė veikla prie „šviesos stalo“, aktyvi veikla ugdant vaikų fizinę bei vidinę pusiausvyrą, sensomotorinius pojūčius lavinantys užsiėmimai ir kt.). Šalia esantys suaugę kurs su vaikais saugų, betarpišką, pozityvų ryšį, lydės naujose situacijose, padės susigaudyti savo pojūčiuose bei rasti tinkamiausius sprendimus. 

 1 UŽSIĖMIMAS – ŽIRGŲ TERAPIJOS ELEMENTAI: vaikai sužinos apie žirgų auginimą, jų psichologiją, turės galimybę žirgus šerti, glostyti, jodinėti ir augti naujose kompetencijose.

*Siekiant atidžiau stebėti vaikus, pažinti jų kūrybinius interesus, polinkius bei poreikius,  dalis užsiėmimų bus filmuojami. Filmuota  medžiaga bus analizuojama,  vėliau – aptariama su tėveliais.

3 užsiėmimai per mėnesį  vyks  nuo 18 iki 19.30 (savaitės diena bus derinama), adresu: M.Jankaus 43, Kaunas. Žirgų terapijos užsiėmimai vyks Kauno (Marvelės) žirgyne – laikas bus derinamas.  Bus galimybė tęsti terapinius užsiėmimus ir toliau. 

Grupę sudarys 5-6 vaikai, užsiėmimus vienu metu ves ir stebės 2-3 specialistai.

Užsiėmimų trukmė – 1,5 val., žirgų terapijos užsiėmimo trukmė – 1 val.

Kaina mėnesiui – 50 EUR.

         Užsiėmimus ves: psichologė Eglė Baužytė-Draksler

socialinė darbuotoja Kristina Vilytė

gyvūnų terapijos specialistė Ineta Martinkevičiūtė

žirgyno trenerė Daiva Pakulienė

muzikė Ilona Papečkytė

Informacija ir registracija tel.:  8684 37160, el.paštu: casirmes@gmail.com

VšĮ Vaiko ir tėvų centras “Aš ir mes” Kaunas


 

RESPUBLIKINĖ AKCIJA „GEGUŽĖ – MĖNUO BE SMURTO PRIEŠ VAIKUS“
PREVENCINIAI RENGINIAI

„6 – 7 m. vaikų saugumo įgūdžių stiprinimo užsiėmimai“

          Šių metų gegužės 11 – 14d. Kauno lopšelyje – darželyje „Rasytė“ buvo vykdomos veiklos, skirtos Respublikinei akcijai „Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus“ 2015m. paminėti. Prevencinės savaitės metu vyko priešmokyklinio amžiaus vaikų saugumo įgūdžių stiprinimo užsiėmimai, kurių tikslas – mokyti vaikus elgtis įvairaus pobūdžio rizikingose situacijose, ugdant kritiškumą nepažįstamiems suaugusiems bei stiprinant vaikų atsisakymo įgūdžius.
Užsiėmimų metu vaikai mokėsi atskirti gerą ir pavojingą suaugusiųjų (bendraamžių) elgesį, tinkamai  reaguoti ir apsaugoti save galimai pavojingose situacijose. Taip pat kalbėjomės, kuo skiriasi geros ir blogos paslaptys (pasiūlymai), ką daryti, turint blogų paslapčių, mokėmės pasakyti tvirtą ir aiškų „NE“.
Užsiėmimai parengti vadovaujantis Specialiosios pedagogikos ir psichologijos metodiniais leidiniais („Ką kiekvienas vaikas turi žinoti apie smurtą ir kaip išlikti saugiam“; „Smurtas mokykloje: prevencija ir pagalba“) bei Paramos vaikams centro parengta „Ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikų psichikos sutrikimų bei smurto prevencine programa, skirta 4 – 6 metų vaikams“.

Informacija l/d „Rasytė“ psichologės Ingridos Markūnės
2015m. gegužė

 

“Smurtas mokykloje: prevencija ir pagalba”, metodinės rekomendacijos

Parsisiųsti PDF formatu

“Ką kiekvienas vaikas turi žinoti apie smurtą ir kaip išlikti saugiam”

Parsisiųsti PDF formatu

TĖVŲ (GLOBĖJŲ), AUGINANČIŲ 1 – 6 M. VAIKUS, POZITYVIOS TĖVYSTĖS MOKYMAI
„VAIKYSTĖ SU ŠYPSENA!”  KVIETIMAS

Daugelis tėvų susiduria su panašiais sunkumais ir kiekvienas turi savo nuomonę apie tai, kaip reikia auklėti vaikus. Dauguma sutinka, kad “beržinė košė” – atgyvena, tačiau naujos tradicijos tarsi nėra, taigi abejonės ar elgiamės teisingai, ypač kuomet kalbama apie disciplinos klausimą, yra aktualios daugeliui iš mūsų.
Ar per mažai disciplinos reiškia, kad vaikai ištrūks iš mūsų kontrolės zonos? Ar labai griežta disciplina privers vaikus nuo mūsų nusigręžti? Nėra abejonės: tam, kad vaikai galėtų jaustis saugūs jiems būtinos aiškios ribos. Vis dėlto, kartais tas ribas nustatyti nėra taip paprasta.
Kviečiu į teorinius – praktinius užsiėmimus, kurių metu aptarsime svarbius vaikų auklėjimo aspektus ir dalinsimės savo patirtimi.
Vedantysis: L/D “Rasytė” psichologė Ingrida Markūnė.
Vieta: psichologo kabinetas.
Grupės dydis: 10 – 12 tėvų (globėjų).
Trukmė: 1,5 val. (17.30 – 19.00 val.)
Kaina: nemokami.
Susitikimų datos:
2015 04 08 (trečiadienis), tema “Bendros žinios apie vaikų raidą ir elgesį”.
2015 04 15 (trečiadienis), tema “Netinkamo vaikų elgesio tikslai”.
2015 04 22 (trečiadienis), tema “Ribos ir taisyklės: sakymas “ne””.
2015 04 29 (trečiadienis), tema “Bausmės ir natūralios (loginės) pasekmės”.
2015 05 06 (trečiadienis), tema “Dėmesio rodymas, gyrimas, atlygis”.

Registracija vykdoma telefonu 862113568, el. paštu ingrida.markune@gmail.com iki balandžio 3d

 

 

 

 

Kvietimas tėvams ir globėjams dalyvauti diskusiniame seminare ” Kaip tėvai mato ir girdi patyčias?”

Parsisiųsti PDF formatu

 

 

Kaip išmokyti vaiką taupyti?

Data: 2015 m. kovo 4 d.

Laikas: 18.30 val.

Vieta: Kaunas Ožeškienės g.18 ISM universitetas 202 auditorija

Trukmė: 1 val.

Seminarą veda: Milana Jonikienė

Būtina registracija, nes vietų skaičius stipriai ribotas.

Seminaro kaina 5 eur.

 

“Tėvų akademija. Praktinė programa sąmoningiems tėvams.”

Parsisiųsti PDF formatu

 

 

„Vienturtis: vaiko auginimo džiaugsmai ir sunkumai“

Kasdien daugėja porų, apsisprendusių auginti vieną vaiką. Tą lemia didėjantis gyvenimo tempas, pakitusios šeimos vertybės, karjeros galimybės moterims ir kitos socialinės aplinkybės. Vis dėlto negirdime klausimo, ar turi vaiką? Žmonės klausia – ar turi vaikų? Nors vyrai ir moterys dar kartais nurodo, kad mielai augintų du ar tris vaikus, vienturtį vaiką auginančių šeimų skaičius nuolat didėja. Nepaisant to daugelis ilgai dvejoja apsispręsdami dėl šeimos dydžio ir neretai įvardina jaučiantys spaudimą auginti dar vieną vaiką.

Parsisiųsti MS Word formatu

 

 

Informacija apie mokymus ” Kaip kalbėti su vaikais, kad jei klausytų?”

Kauno m. psichologinė pedagoginė tarnybą (PPT) kviečia ugdymo įstaigų psichologus bendradarbiauti ir siūlo pravesti mokymus tėvams ir/ar auklėtojams “Kaip kalbėti su vaikais, kad jie klausytų?”. Ugdymo įstaigos norinčios pasinaudoti šia galimybe, turėtų paskirti asmenį, kuris būtų atsakingas už mokymų tėvams organizacinius klausimus bei susisiektų su lektorėmis žemiau nurodytais kontaktais.

Daugiau informacijos apie mokymo programą:

Tarptautinė tėvų ir auklėtojų ugdymo įgūdžių mokymo programa UGDYTI – TAI MYLĖTI IR REIKALAUTI

Tikslas – mokyti tėvus ir auklėtojus konstruktyviai bendrauti su vaikais, kurti pagarbius tarpusavio santykius.

Programa siekiama ugdyti vaikų psichologinį atsparumą. Ji remiasi T.Gordono koncepcija „Auklėjimas be pralaimėjimų” bei A.Faber ir E.Mazlish „Kaip kalbėti su vaikais, kad jie klausytų, ir kaip klausyti, kad vaikai kalbėtų” mokymais.

  • Tai programa tiems, kurie ieško būdų užmegzti glaudesnius ir šiltesnius santykius su vaikais.
  • Tai geresnių bendravimo įgūdžių mokymasis, efektyvesnių auklėjimo būdų ieškojimas, dalijimasis asmenine patirtimi.
  • Tai artėjimas link tokių santykių, kurie sukuria pasitenkinimo, tarpusavio artumo jausmą.
  • Tai dialogo su vaiku užmezgimas ir ryšių, grindžiamų tarpusavio pagarba, palaikymas.

I programos dalies turinys:

  • Auklėjimo tikslų įsisąmoninimas.
  • Aiškių ribų (taisyklių) ir reikalavimų vaikams nustatymas.
  • Vaikų ir savo jausmų pažinimas ir supratimas.
  • Tinkama jausmų išraiška.
  • Netinkamo elgesio keitimas be prievartos.
  • Vaikų skatinimas bendradarbiauti ir konstruktyviai spręsti konfliktus.
  • Vaikų savarankiškumo ugdymas.
  • Vaikų išlaisvinimas nuo jiems primestų vaidmenų ir jų savigarbos stiprinimas.
  • Pagalba formuojant pozityvųjį, realųjį „AŠ” ir pasitikėjimą savimi.

Mokymosi forma ir metodai: mokomosios grupės tėvams ir auklėtojams. Užsiėmimų metu pristatomos trumpos teorinės žinios, taikomi aktyvaus mokymo metodai (psichologiniai pratimai, įvairių bendravimo su vaiku situacijų imitavimas, jų aptarimai, diskusijos); naujų įgūdžių taikymas atliekant namų darbus.

Apimtis ir trukmė: 11 užsiėmimų kartą savaitėje po 3,5-4 val. Užsiėmimai vyktų 18.00 – 21.30.

Svarbu: Apsisprendus, lankomumas būtinas. Neatvykus nors į vieną 1-5 užsiėmimą – prarandama teisė tęsti dalyvavimą grupėje. Grupė vyktų esant 8-12 dalyvių.

Grupės vedančiosios: I kvalifikacinės kategorijos psichologės Irena Jusevičienė ir Dalia Račkauskaitė

Kontaktai: Irenos Jusevičienės mob. tel.  (8-674) 27480; Kauno m. PPT 8 37 423284

Trumpas interviu žurnale “Prie kavos” “Aš pavydžių savo auklei?!”

Parsisiųsti PDF formatu

Parsisiųsti PDF formatu

Pasirengimas mokyklai: Sėkmingo starto ABC!

Parsisiųsti Adobe PDF formatu

Svarbiausi požymiai rodantys vaiko brandumą mokyklai

Parsisiųsti Adobe PDF formatu

Skip to content